Gamesite.sk
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Gamesite.sk
    Facebook Instagram YouTube Threads
    • HERNÉ NOVINKY
      • PC
      • PlayStation
      • Xbox
      • Nintendo
      • Mobil
      • Hardvér
    • TECHNOLÓGIE
    • FILMY A SERIÁLY
    • RECENZIE
      • Herné recenzie
      • Hardvérové recenzie
    • HRY
      • Adventúrne
      • Akčné
      • Bojové
      • Fantasy
      • Historické
      • Hororové
      • Open world
      • Pretekárske
      • Role-playing (RPG)
      • Sandbox
      • Športové
      • Stealth
      • Strategické
      • Strieľačky
      • Survival
      • Vojnové
    • TEMATICKÉ ČLÁNKY
    • OSTATNÉ
      • Podcast
      • Quest log
      • Komentáre
      • Generation Magazín
      • PR článok
    Gamesite.sk
    Domov » Recenzie » Hardvérové recenzie » Creative Zen M 300 – Recenzia
    Hardvérové recenzie Recenzie 5 Minúty čítania

    Creative Zen M 300 – Recenzia

    Redakcia Gamesite.skRedakcia Gamesite.sk22.09.2012
    Zobraziť galériu (4)
    Zdieľať
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit

    Bezdrôtové slúchadlá Creative WP 450 z poslednej recenzie o svojich kvalitách veľmi nepresvedčili. A čo na to prehrávač Creative Zen M 300 s možnosťou bezdrôtového prehrávania médií?

     

     

    Balenie:

    Od balenia tohto druhu tovaru sa veľa očakávať nedá. V balení klasicky nájdeme prehrávač, slúchadlá a dátový micro USB kábel, ktorý zároveň slúži na nabíjanie prístroja. Okrem toho si v balení nájdete ešte asi milión rôznych papierikov, čo je naozaj dosť otravné.

    Vzhľad a dielenské spracovanie:

    Creative Zen M 300 ponúka celkom sympatický dizajn, ktorý dopĺňajú rozmery príbuzné zápalkovej škatuľke, konkrétne 55mm x 44mm x 12mm, pričom hmotnosť sa vtesnala do 33 gramov. M 300 by sa mal dodávať v štyroch farebných vyhotoveniach, a to v bielej, červenej, čiernej, alebo žltej farbe, pričom u všetkých farebných verzií je telo prehrávača čierne, farebné je odlíšené len bočné olemovanie. Pri použitých materiáloch dominuje výhradne plast. Prednú stranu pokrýva dotyková obrazovka veľkosti 1,45” pri rozlíšení 128×128 pixlov a schopnosti zobrazenia 262 tisíc farieb. Teda, dotyková ako dotyková. Túto funkciu plnia len dotykové znaky rozmiestnené okolo displeja.

    Zobraziť galériu (4)

    Konektivita a ovládacie prvky:

    M 300-vku, v prípade prenosu údajov alebo dobíjania batérie, možno pripojiť k počítaču prostredníctvom priloženého USB kábla. Po pripojení k počítaču sa zariadenie správa ako externý disk a štýlom drag and drop možno jednoducho preniesť požadované média do prehrávača. Podpora hudobných súborov je pestrá, podporovanými formátmi sú mp3, wma, wav, aax, sound format 4. Prehrávač má však problém so súbormi typu flac, alebo ogg. Čo sa týka podpory prezerania obrázkov, tá je obmedzená len na jpeg/jpg súbory. U videosúborov je to podobné, tie však treba prekonvertovať do formátu smv.

    Svoju obľúbenú hudbu si môžete vypočuť prostredíctvom slúchadiel s 3,5 mm jack konektorom, alebo prostredníctvom technológie Bluetooth vo verzii 2.1 s podporovanými profilmi A2DP a AVRCP, a to buď cez slúchadlá, prípadne cez reproduktory disponujúce touto technológiou.

    Zobraziť galériu (4)

    Pre vaše súbory sú prichystané tri verzie prehrávača, a to s vnútornou pamäťou 4GB, 8 GB, alebo 16GB. V prípade, že by vám zabudovaná pamäť nestačila, môžete si ju rozšíriť pomocou microSD/SDHC kariet.

    Prejdime k ovládacím prvkom. Tie možno rozdeliť ako hardvérové a dotykové. V hornej časti sa nachádza posuvné tlačidlo slúžiace pre zapnutie/vypnutie, prípadne zablokovanie prehrávača. Na pravej bočnej strane sa nachádza dvojtlačidlo pre zvyšovanie/znižovanie hlasitosti prehrávaných médií. V spodnej časti ešte nájdeme tlačidlo reset, ktoré možno budete musieť využívať častejšie. Zvyšné tlačidlá sú už dotykové a sú rozmiestnené okolo displeja a plnia funkciu smerových a funkčných tlačidiel pre pohyb v menu a voľbu jednotlivých možností.

    Zvukový prednes, dojmy z používania:

    Začnime zvukovým prednesom, ktorý nie je zrovna najlepší, no ani najhorší. Prehrávač poskytuje dostatočnú hlasitosť pri prehrávaní so slušnými výškami, za ktorými však zaostávajú slabšie a nevýraznejšie basy. Pre seriózne počúvanie je, samozrejme, nutné siahnuť po kvalitnejších slúchadlách. Mňa osobne tie pribalené nenadchli a ani mi nedržali v ušiach, takže som ich, bohužiaľ, ani nemohol používať. Toto, samozrejme, platí pri drôtových slúchadlách. Po pripojení bezdrôtových slúchadiel Creative WP 450 došlo k degradácii zvuku na takú úroveň, ktorá bola popísaná v recenzii slúchadiel samotných. Čo je, samozrejme, škoda, pretože zakomponovanie technológie Bluetooth do segmentu prehrávačov je sľubným krokom, negatíva minimálne u recenzovaných slúchadiel Creative WP 450 však prevyšujú pozitíva a je potrebné doriešiť viaceré nedostatky.

    Aj v ďalších prípadoch zanecháva prehrávač Zen M 300 zmiešané pocity. Prvá vec, ktorú si zrejme všimnete, je displej, resp. jeho dotykové časti, ktoré nie vždy reagujú na vykonanú akciu a je potrebné ich stlačiť viackrát. Ďalšia vec je samotná kvalita displeja. Je síce pekné, že prehrávač ponúka možnosť prezerania fotografií a videa, avšak pri veľkosti displeja 1,45“ a jeho rozlíšení 128×128 pixlov na ňom aj tak uvidíte len machule. Čo sa týka pozitív, niekoho môže potešiť prítomnosť FM rádia s možnosťou predvoľby 32 staníc, zabudovaný diktafón, voľba farby písma, prípadne možnosť zobrazenia hodín na displeji. Za najväčšie pozitívum považujem výdrž batérie, ktorá sa v prípade počúvania hudby môže vyšplhať až na 20 hodín.


    Zobraziť galériu (4)

    Záverečné hodnotenie:

    A aké je záverečné zhodnotenie? Taktiež zmiešané, Creative Zen M 300 nie je ničím výnimočné zariadenie a zapadne do kategórie jedného z mnoha prehrávačov. Pokus o prehrávanie videí a prezerania obrázkov možno označiť za nepodarený, zvukové podanie tiež ničím neohúri a prítomnosť technológie Bluetooth je na jednej strane dobrým krokom, no na strane druhej možno budete zbytočne platiť za niečo, čo nikdy nevyužijete. Pri stanovenej cene to však nemusí až tak zamrzieť.

    Technická špecifikácia:

    Displej: 1.45“ TFT (262 farieb)
    Kapacita: 4GB, 8GB, 16GB
    Bluetooth: bezdrôtová technológia Bluetooth 2.1 (podporuje A2DP a AVRCP)
    Batéria: do 20 hodín (na základe 128kpbs, 4min/skladba, súbor MP3)
    Podporované audio formáty: MP3, WMA (DRM9), WAV (IMA-ADPCM), zvukový formát 4, AAX
    Podporované formáty obrázkov: JPEG
    Podporované formáty videa: kódovaný SMV (vyžaduje inštaláciu daného codec-u na PC)
    Daľšie funkcie: Zabudovaný mikrofón pre nahrávanie hlasu, FM rádio s možnosťou predvoľby 32 staníc

    sympatický dizajn a rozmery
    výdrž batérie
    využitie technológie Bluetooth pre prenos zvuku
    zaujímavá cena

    zlá citlivosť dotykových tlačidiel
    nepoužiteľnosť displeja pre prehrávanie videa a fotografií
    70%

    Dostupná cena

    cca 35€

    PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ
    Zobraziť galériu (4)

    Korekcia: Zdenka Schwarzová

    300 creative recenzia žen

    Pridajte si Gamesite.sk medzi preferované zdroje na Google

    Získajte viac herných a tech správ vo výsledkoch vyhľadávania Google

    Pridať
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Reddit Email

    Súvisiace články

    Alien Isolation 2
    Nintendo Switch 2

    Creative Assembly odhalilo prvé zábery z Alien Isolation 2, dátum vydania zatiaľ zostáva tajomstvom

    05.06.2026
    Samsung SSD disk
    Technológie

    Zariadenie, ktoré popiera logiku. Do plánovaného disku od Samsungu by ste natlačili 3 300-krát celé Call of Duty.

    26.05.2026
    Fixed Zen 20 Pro
    Hardvérové recenzie

    RECENZIA: Fixed Zen 20 Pro – Univerzálna záchrankyňa

    15.04.2026

    Odporúčané hry

    SimCity 3000

    SimCity 3000

    Rise of the Ronin

    Rise of the Ronin

    Mass Effect Trilogy

    Mass Effect Trilogy

    Imperium Galactica

    Imperium Galactica

    MaxMMA.sk

    Hashtag.sk

    Najčítanejšie za týždeň

    Pri ich sledovaní budete od napätia dýchať cez zuby: 20 filmov s takou atmosférou, že by sa dala krájať

    27.06.2026

    Nechcete sa ani za svet vzdať svojho Windows 10? Máme pre vás skvelú správu, ktorá vás určite poteší

    26.06.2026

    Fungujú ako dokonalá tabletka na dobrú náladu: Týchto 20 legendárnych sitcomov môžete pozerať stále dokola

    28.06.2026

    Generation Magazín

    Stiahnuť
    Gamesite logo
    • Redakcia
    • Kariéra na Gamesite.sk
    • Partneri
    • Kontaktný formulár
    Facebook Instagram YouTube Threads
    Gamesite logo mobil
    • Redakcia
    • Kariéra na Gamesite.sk
    • Partneri
    • Kontaktný formulár
    Facebook Instagram YouTube Threads

    Píšte vyššie do určeného pola a stlačte Enter pre vyhľadávanie. Pre zrušenie vyhľadávania stlačte Esc.