Minulý týždeň odpovedal Richard Briggs, producent hernej série Dead Space, v interview pre PlayStation Blog na mnohé otázky týkajúce sa vydania pripravovaného Dead Space 2.
Medzi iným potvrdil aj dátum vydania na 25. januára 2011 s tým, že pre PS3 hráčov sa bude hra dodávať aj v limitovanej edícii s remakom Dead Space Extraction HD (pôvodne na Nintendo Wii) spolu na jednom Blu-Ray disku.
Samotný DS Extraction bude plne podporovať technológiu Move a bude mať unikátne trofeje, vďaka čomu sa iste stane cenným kúskom pre trophy hunterov.
Dead Space Ignition, prológ k DS2, bude dostupný na stiahnutie z PSN už na jeseň tohto roka. Vo vizuálne zaujímavom komixovom prevedení dá hráčom ochutnať trochu z atmosféry pripravovaného dielu cez sériu minihier a rôznych nových herných prvkov skĺbených do jedného celku. Tým, ktorí si zakúpia a zahrajú DS Ignition budú pri spustení DS2 odomknuté bonusové predmety, ako napríklad exkluzívne brnenie pre Isaaca.
Zároveň na Comic-Cone Steve Papoutlis, hlavný producent série Dead Space, oznámil ďalšie prírastky pod značkou – ide konkrétne o pripravovaný, v poradí už druhý, animovaný film Dead Space Aftermath a komix Dead Space Salvage.
zdroj: blog.us.playstation.com






