• Cyberpuuuunk, Todd Howard a Epic Games. To najlepšie a najhoršie na E3 2019

 • RECENZIA: Starlink: Battle for Atlas je milé vesmírne dobrodružstvo, ktoré zabíja jednotvárnosť

 • KONFERENCIE NA E3 2019: To najlepšie a najhoršie od redaktorov Gamesite.sk

 • Na internet leakli zábery z hrania novej Avengers hry

 • GTA Online dostane konečne obrovské online kasíno

 • Detailne sme porovnali originál Final Fantasy VIII a Final Fantasy VIII Remastered

Kirby: Triple Deluxe - Recenzia

Tak, ako aj nedávno recenzovaný Yoshi’s New Island, patrí Kirby medzi známe postavičky Nintendo sveta. Premiéru mal Kirby v hre Kirby's Dream Land ešte na prvom Game Boyi a odvtedy sa objavil v desiatkach ďalších hrách na všetkých platformách od Nintenda. Táto rozkošná guľôčka (podľa Markusa rozkošná nie je) sa po prvýkrát dostáva aj na Nintendo 3DS v hre Kirby: Triple Deluxe a už teraz môžeme vyhlásiť, že nesklamala.

Nikdy nebudeme dosť starí na to, aby sme nemali radi rozprávky

Kirby si užíval deň ako každý iný. Chvíľku bol na love rýb, potom si trošku zalietal a nechýbal ani vytúžený relax. Keď sa však na druhý deň ráno zobudil, zhrozene si uvedomil, že jeho domček sa už nenachádza na zemi, ale vo vzduchu. Do tajomnej krajiny Floralia ho vyniesol obrovský fazuľový výhonok známy ako Dreamstalk. V diaľke uvidel aj hrad kráľa Dededeho, ktorý stonka vyniesla ešte vyššie. No vzápätí sa stalo niečo zvláštne. "Pavúkoidná" príšera Taranza vošla do Dededeho hradu. Tí dvaja určite nemajú za lubom nič dobré. Kirby nemôže len tak nečinné postávať a musí sa k ním dostať.

Tak by sa v jednoduchosti dala zhrnúť zápletka najnovšieho Kirbyho dobrodružstva. Napriek tomu, že príbeh nehrá extra dôležitú úlohu, tvorí príjemnú kulisu samotnej hrateľnosti. Jej základným pilierom je prejsť jednotlivé levely za pomoci Kirbyho schopnosti kopírovať útoky nepriateľov. Ako? No predsa tým, že ich nasajete a prehltnete. Návrat k týmto klasickým herným prvkom poteší najmä starších hráčov a fanúšikov tejto ružovej postavičky. Samozrejme, nechýba ani zbieranie hviezdičiek, za ktoré, podobne ako v hrách s Mariom, získavate ďalší život. Dôležité sú aj slnečné kamene, ktoré sú rôzne poskrývané po leveloch a musíte využiť vašu zručnosť alebo rýchle reakcie na to, aby ste ich získali. Až určitý počet vám umožní dostať sa do ďalšieho sveta a priblížiť sa k Dededemu.

Na konci každého sveta vás čakajú veľké súboje s bossmi, ktoré sú veľmi zábavné a ani jeden sa neopakuje. Navyše, každý má unikátne schopnosti a útoky, takže sa neustále stretávate s niečím novým. Plusom je aj dĺžka jednotlivých levelov. Nie sú extra dlhé, no pokiaľ chcete zozbierať všetky slnečné kamene a kľúčenky, určite si niektoré zopakujete. A vôbec vám to nebude vadiť. Práve naopak. Škoda však, že je samotný príbeh dosť krátky (okolo šesť hodín) a v podstate celú hru prejdete veľmi jednoducho. Akonáhle zistíte, čo na ktorého bossa platí, veľmi rýchlo ho porazíte.

Herného obsahu a módov je viac než dostatok

Ako Triple v názve napovedá, okrem príbehu vás čakajú ešte ďalšie dva herné módy. Druhý, Kirby Fighters, je čisto bojový a mierne pripomínajúci známu sériu Super Smash Bros. V ňom si vyberiete, za akú kópiu Kirbyho chcete hrať a zvolíte si náročnosť výzvy. Následne vás hra postaví pred niekoľko bojových arén so stúpajúcou náročnosťou, ktoré musíte dokončiť za čo najkratší čas. Prítomný je aj multiplayer, no online si ho nezahráte. Avšak plusom je prítomnosť funkcie Download Play, takže si zahrajú aj vaši kamaráti, ktorí hru nevlastnia. Tretím herným režimom je Dedede’s Drum Dash, kde hráte za Dededeho a vaším cieľom je získať čo najviac mincí v jednoduchej rytmickej hre. Nie je to nič zložité, no na krátke zabitie času postačí. Škoda, že tu chýba multiplayer.

Aby toho nebolo málo, po prejdení hry sa vám sprístupní ešte ďalší herný obsah. V Dedede Tour! si zahráte za samotného Dededeho, avšak bez Kirbyho schopnosti kopírovať ostatných. Dededeho kladivo, musíme povedať, vie tiež zabaviť. Nepriatelia sú v tomto režime trošku silnejší a rovnako aj mini-bossovia, ktorí majú za menami označenie DX. Taktiež aj Taranza je nahradená inou postavou z Kirbyho sveta. Namiesto nej budete bojovať proti kráľovnej Sectonii. Posledným bonusom je aréna, kde si môžete zopakovať boje proti všetkým bossom z hry. No musíte tak urobiť čo najrýchlejšie a bez smrti.

Růžová je růžová

Kirbymu sa na 3DS darí presne to, čo sme vyčítali autorom v Yoshi’s New Island. Kombinácia rozprávkovej grafiky plnej farebných motívov, vynikajúcej hudby a štipky infantilnosti funguje na výbornú. Každý zo siedmich svetov je svojský, nič sa neopakuje a celá hra srší hravosťou. Výborne vyzerajú aj scény, kedy sa Kirby presunie do akoby zadnejšej časti obrazovky a to hlavne so zapnutým 3D. Vynikajúce sú aj zvuky jednotlivých nepriateľov a Kirbyho. Rovnako aj hudba, ktorá je vynikajúca v každom jednom hernom móde.

Za výsledné hodnotenie by si Kirby určite zatancoval

S Kirby: Triple Deluxe nemôžete stúpiť vedľa. Pokiaľ máte radi klasické plošinovky, nie je čo riešiť. Nových a zábavných prvkov je v Triple Deluxe dostatok a určite vás neomrzia. Bonusom na skvelej atmosfére je aj vynikajúce audiovizuálne spracovanie a efektne spracovaný 3D režim. Bohužiaľ, hra nepatrí medzi najdlhšie a pokiaľ hľadáte plošinovku, ktorú budete hrať s kamarátmi, musíte sa obrátiť inam. Inak jednoducho nie je čo vytknúť.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Kirby: Triple Deluxe
Platforma: 3DS
Žáner: Plošinovka
Výrobca: HAL Laboratory
Distribútor v GB: Nintendo
Distribútor v SR: Conquest
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Conquest
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

83%
 
"Trojitá porcia zábavy"
  Klady
 • Kirby, Kirby, Kirby
 • veľa herného obsahu
 • vynikajúca grafika a skvelá hudba
 • príjemná hrateľnosť
  Zápory
 • chýba online multiplayer
 • krátky hlavný herný mód
korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk