+ Kto obsadil ostatné priečky?
Známa stránka Metacritic, ktorá zaznamenáva výsledky recenzií filmov, hudby a hier a poskytuje priemerné hodnotenie daného titulu, uverejnila výsledky jej hodnotenia herných vydavateľov za rok 2010. Ďalej spomenula aj hry vydané daným vydavateľom, ktoré sa obsadili na najvyššej priečke v kategóriách Najlepší Titul, Najoriginálnejší Titul, Najhorší Titul a Favorit Používateľov Metacritic.
Najlepšie hodnoteným vydavateľom minulého roka sa stal Take-Two s priemerným skóre 77.5. Read Dead Redemption bola najlepšie hodnotená hra rovnako ako aj favorit používateľov Metacritic, PJ Winterbottom vyhral kategóriu Najoriginálnejší Titul a Major League Baseball 2K11 bol najhoršie hodnotený s priemerným skóre 52.
Druhé miesto obsadilo Nintendo s jeho najlepšim titulom Super Mario Galaxies 2 a priemerom 76.1. Priemerné hodnotenie Capcomu bolo 74.5, čo mu zaistilo tretie miesto.
Do top desiatky sa ďalej dostali Microsoft, EA, Activision, Sony, Square Enix, Sega a Namco Bandai.
zdroj: vg247.com






