Gamesite.sk
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Gamesite.sk
    Facebook Instagram YouTube Threads
    • HERNÉ NOVINKY
      • PC
      • PlayStation
      • Xbox
      • Nintendo
      • Mobil
      • Hardvér
    • TECHNOLÓGIE
    • FILMY A SERIÁLY
    • RECENZIE
      • Herné recenzie
      • Hardvérové recenzie
    • HRY
      • Adventúrne
      • Akčné
      • Bojové
      • Fantasy
      • Historické
      • Hororové
      • Open world
      • Pretekárske
      • Role-playing (RPG)
      • Sandbox
      • Športové
      • Stealth
      • Strategické
      • Strieľačky
      • Survival
      • Vojnové
    • TEMATICKÉ ČLÁNKY
    • OSTATNÉ
      • Podcast
      • Quest log
      • Komentáre
      • Generation Magazín
      • PR článok
    Gamesite.sk
    Domov » Herné novinky » Mobil » iOS » Počet prevzatí z predajne App Store spoločnosti Apple dosiahol 15 miliárd
    iOS Mobil 3 Minúty čítania

    Počet prevzatí z predajne App Store spoločnosti Apple dosiahol 15 miliárd

    Zdeněk MoudrýZdeněk Moudrý08.07.2011
    Zobraziť galériu (1)
    Zdieľať
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email Reddit

    Spoločnosť Apple včera oznámila, že jej revolučnú on-line predajňu App Store navštívilo viac ako 200 miliónov používateľov zariadení iPhone, iPad a iPod touch z celého sveta, ktorí z nej prevzali viac ako 15 miliárd aplikácií. Predajňa App Store ponúka viac než 425 000 aplikácií a pre zariadenie iPad vývojári vytvorili neuveriteľných viac ako 100 000 natívnych aplikácií.

    „Revolučná predajňa App Store sa v priebehu troch rokov rozrástla tak, že sa z nej stala tá najúžasnejšia a najúspešnejšia predajňa softvéru, akú svet kedy videl,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident pre celosvetový marketing produktov spoločnosti Apple. „To všetko vďaka všetkým našim vynikajúcim vývojárom, ktorú ju zaplnili viac ako 425 000 tých najskvelejších aplikácií, a vďaka viac ako 200 miliónom používateľov zariadení so systémom iOS, ktorí uskutočnili viac ako 15 miliárd prevzatí.“

    Zobraziť galériu (1)

    „Kúzlo hudby nanovo zažiarilo pred troma rokmi, keď si používatelia mohli vyskúšať vo svojich telefónoch iPhone aplikáciu Ocarina,“ hovorí Dr. Ge Wang, spoluzakladateľ spoločnosti Smule a asistujúci profesor Stanfordského centra pre počítačový výskum v oblasti hudby a akustiky. „A teraz, keď je tu aj zariadenie iPad, vytvorili sme aplikácie Magic Piano a Magic Fiddle. Kto by povedal, že si zariadenie iPad jedného dňa nájde cestu do sanfranciskej filharmónie?”

    „V zariadení iPad máme k dispozícii neprekonateľné mobilné zariadenie na vytváranie ohromujúcich hier, ktoré vás doslova vtiahnu do deja,“ hovorí Mark Rein, viceprezident a spoluzakladateľ spoločnosti Epic Games. „Hra Infinity Blade sa stala prevratným hitom medzi zákazníkmi z celého sveta a väčší úspech v oblasti zariadení so systémom iOS si pomaly ani nedokážeme predstaviť.“

    „Knihy Marthy Stewartovej, tituly ako Angelina Ballerina alebo Sesame Street a množstvo ďalších najobľúbenejších kníh a časopisov na svete vám teraz prinášame vo verzii pre zariadenie iPad,“ hovorí Nicholas Callaway, generálny riaditeľ spoločnosti Callaway Digital Arts. „Vedeli sme, že zo zariadenia iPad sa raz stane prevratné zariadenie na rozprávanie príbehov, ale nikdy sme nepredpokladali, že sa stane tak populárnym a za tak krátke obdobie.“

    Z revolučnej predajne App Store používatelia prevzali viac ako 15 miliárd aplikácií. Pre zákazníkov v 90 krajinách táto predajňa ponúka viac ako 425 000 aplikácií vrátane viac ako 100 000 natívnych aplikácií pre zariadenie iPad. Používatelia viac než 200 miliónov zariadení so systémom iOS z celého sveta si môžu vyberať z neuveriteľne širokej ponuky aplikácií usporiadaných do 20 kategórií, ako sú napríklad hry, obchod, novinky, vzdelávanie, šport, zdravie, referencie a cestovanie. K dnešnému dátumu spoločnosť Apple vyplatila vývojárom viac ako 2,5 miliardy USD.

    {embed_video }

    zdroj: apple
    app apple dosiahol miliárd počet predajne prevzatí spoločnosti store
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Reddit Email

    Súvisiace články

    Android

    Max Payne na mobil už tento štvrtok

    12.06.2012
    iOS

    App Store dosiahlo 10 miliárd stiahnutí

    24.01.2011
    iOS

    RAGE je už na AppStore !!!

    18.11.2010
    iOS

    Splatterhouse mieri aj na mobily

    15.11.2010
    iOS

    Street Fighter IV na App Store

    10.03.2010
    iOS

    Na App Store už 100.000 aplikácií

    05.11.2009

    Odporúčané hry

    Pokémon Sapphire Version

    Pokémon Sapphire Version

    We Happy Few

    We Happy Few

    PaRappa the Rapper

    PaRappa the Rapper

    Danganronpa: Trigger Happy Havoc

    Danganronpa: Trigger Happy Havoc

    MaxMMA.sk

    Hashtag.sk

    Najčítanejšie za týždeň

    Milovali ich milióny, no koniec bol čistá katastrofa: Týchto 20 seriálov totálne zlyhalo vo finále

    30.05.2026

    Budovali legendu, no záver všetko pokazil: Týchto 15 skvelých hier totálne zlyhalo vo finále

    31.05.2026

    Windows 11 sa dá zrýchliť hneď teraz a zadarmo. Microsoft v tichosti vydal novinku

    28.05.2026

    Generation Magazín

    Stiahnuť
    Gamesite logo
    • Redakcia
    • Kariéra na Gamesite.sk
    • Partneri
    • Kontaktný formulár
    Facebook Instagram YouTube Threads
    Gamesite logo mobil
    • Redakcia
    • Kariéra na Gamesite.sk
    • Partneri
    • Kontaktný formulár
    Facebook Instagram YouTube Threads

    Píšte vyššie do určeného pola a stlačte Enter pre vyhľadávanie. Pre zrušenie vyhľadávania stlačte Esc.