New York Times priniesol menšiu reportáž s politickým tónom, ktorá určite zaujme aj hráčov. Kim Jong-il, líder Severnej Kórei používa tím hackerov, ktorých prácou je infiltrovanie juhokórejských MMORPG a získavanie in-game bodov.
Jedná sa o špeciálne cvičených hackerov, infiltrujúcich juhokórejské MMO hry ako napríklad Lineage. Získané body potom predávajú na internetovom čiernom trhu. Títo hackeri majú základňu v severnej Číne.
The Times tvrdí, že už stihli svojej zemi zarobiť 6 miliónov dolárov, z čoho polovica už bola prevedená severokórejským agentom v Pchjongjangu. Špekuluje sa, že Severná Kórea aj touto aktivitou financuje svoj jaderný program a Kim Jong-ilov okázalý životný štýl. Pre detailnejšie informácie si môžete prečítať článok priamo na stránke New York Times.






