Gamesite deťom – MDD 2014 – úspešne za nami

Nezabudli sme. S miernym oneskorením, no vždy s rovnakým zámerom – pomôcť a potešiť. Z organizačných dôvodov sme tento rok boli nútení posunúť návštevu vybraného detského domova o jeden týždeň. Áno, deti z dvoch samostatných domácností z Michalovského detského domova si tento rok mohli vďaka nám užiť výhody svojho medzinárodného dňa hneď až dvakrát. 1.6. ho oslávili spolu s deťmi po celom svete a o týždeň neskôr – 8.6. ho oslávili spolu s nami, v hernom duchu.

Priali by sme si mať možnosť organizovať podobné aktivity každý týždeň, žiaľ v súčasnosti nám to nedovoľuje ako personálna tak ani finančná situácia.

V nedeľu (8.6.) sme tesne po obede zavítali do dvoch pozliepaných rodiniek pod záštitou Detského domova Michalovce. Dostalo sa nám vrúcneho privítania, ale i drobného pohostenia. Najviac nás však potešila iniciatíva vychovávateľov previesť nás detským domovom a ukázať nám, v akých podmienkach deťúrence žijú. Steny i schodisko boli posiate spoločnými fotkami z rôznych akcií, kresbami a výtvormi detí. Z ponúknutej atmosféry sme cítili ako sú decká, ktoré tu žijú zohraté. Izbičky boli útulné a vzorne upratané. Nič nebránilo tomu aby sme mohli začať rozbaľovať darčeky, ktoré sme pre nich mali nachystané.

Ako je už u nás zvykom, deti z prvej domácnosti mali možnosť vybrať si, ktorá z dvoch nových herných konzol by mala zapadnúť medzi ich voľnočasové možnosti odreagovania sa a zábavy. Väčšina detí sa dovtedy nikdy nestretla so žiadnou hernou konzolou a teda obe – PlayStation 3 aj Xbox 360 boli pre nich úplne neznáme. Po emocionálnom hlasovaní všetkých detí, z ktorého nebolo možné určiť jednoznačného víťaza, nám s konečným rozhodnutím výrazne pomohli vychovávatelia. Aj vďaka väčšej spoločenskej miestnosti to tentokrát „vyhrala" konzola od spoločnosti Microsoft – Xbox 360 s pohybovým senzorom kinect. Netrvalo to dlho a novučičká konzola bola zapojená a pripravená na svoj prvý štart. Po expresnej kalibrácii kinectu sme miesto pri konzole prenechali deťom. Od momentu spustenia hry Kinect Sports (season two) sme sa stali takmer neviditeľnými – a tak to má byť!

Aj napriek vysokému športovo-hernému nasadeniu sme si stihli spraviť spoločnú fotku. Nasledovalo už iba krátke lúčenie a dojemné dodanie zo strany detí, aby sme sa medzi nich ešte niekedy vrátili. Vrátime!

K druhej skupinke detí sme prišli s ešte nerozbalenou konzolou PlayStation 3 od spoločnosti Sony. Po úvodných peripetiách s nastavením televíznych výstupov, ktoré za nás viac-menej vyriešili samotné deti, sme im odovzdali herné žezlo v podobe ovládača. Naučiť sa zvládnuť nové ovládanie v krátkom čase tieto deťúrence zvládli bravúrne. Behom pár minút ovládali tlačidlá z gamepadu snáď lepšie ako niektorí z nás po rokoch tréningu.

V danej chvíli už nemalo zmysel ďalej deťom zavadzať a rozptyľovať ich pri dôležitom prvom hraní. Preto sme sa rozlúčili a vzájomne sme si poďakovali a zapriali všetko dobré.

Samozrejme, pri našej návšteve neostala nepovšimnutá ani kronika, do ktorej sme sa nezabudli zapísať – aby decká aj s odstupom času mohli spomínať na Deň detí 2014, ktorý pre nich za silnej podpory svojich partnerov a čitateľov pripravil tím Gamesite Deťom.

Záverom by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať spoločnostiam Microsoft a Sony, ktoré sú našimi dlhodobými partnermi pri realizácii projektu Gamesite Deťom. Bez ich podpory by bolo veľmi ťažké realizovať tento projekt v takejto podobe. Taktiež veľká vďaka patrí spoločnostiam Zoner, Sapphire, Comgad ktoré taktiež prispeli svojimi produktmi k rozžiareniu detských tvárí.

Rovnako sa chceme poďakovať Detskému domovu v Michalovciach za skvelú spoluprácu a atmosféru – určite sa sem budeme radi vracať.

Obrovská vďaka patrí aj všetkým prispievateľom z radov našich čitateľov – ich zoznam sa nachádza na konci tohto článku.

Moje osobné veľké poďakovanie patrí ľuďom, ktorí pomohli priamo pri realizácii Dňa detí 2014 – Emi, Janka, Dušky, Maťo. Ďakujem!

P.S.:
V prípade ak máte záujem deti ešte trochu potešiť, tak určíte privítajú ďalšie hry na niektorú z hracích konzol, ktorú sme im odovzdali (PS3, X360). Rovnako nepohrdnú ani prídavnými hernými ovládačmi, alebo inými darmi.

Kontakt a adresa DeD Michalovce:
Adresa: Františka Kubača 7, Michalovce
Telefón: +421 915 788 073; +421 56 688 20 81; +421 56 628 11 77
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

DO ZBIERKY GAMESITE DEŤOM – DEŇ DETÍ 2014 PRISPELI:

Michal Balla

Zoner.sk

Microsoft Slovakia

SONY CZ/SK

SAPPHIRE

Matej Miko

Emil Jakubčo

Rastislav Lukáč

 

ĎAKUJEME!

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk