Takýto bol viedenský Comic Con 2016

Takýto bol viedenský Comic Con 2016

Po akciách Y-Games a For Games sme opäť pobalili kufre a vydali sa na jednu z najväčších akcií v Európe venovanú komiksom, filmom, seriálom, hrám a, samozrejme, aj cosplayom. Náš cieľ bola Viedeň, kde prebiehala počas dvoch dní akcia s názvom Comic Con 2016. A veru bolo sa na čo pozerať.

Hlavným lákadlom celej akcie boli bez akýchkoľvek debát herci zo známych filmov a seriálov, pričom im sekundovali sprievodné akcie a horda cosplayerov. Na svoje si určite prišli aj fanúšikovia Star Wars ságy a rovnako aj milovníci seriálu Hra o tróny.

Pokiaľ ide o cosplayerov, tak tento rok kraľovalo akcii Comic Con jednoznačne duo Joker a Harley Quinn. Osobne som bol skutočne prekvapený, s akou kvalitou boli jednotlivé cosplaye prevedené a keď ich mám porovnať s tými v našich končinách, je vidieť, že ešte máme na čom zapracovať. Samozrejme, týmto nechcem našich cosplayerov nijak uraziť. Moje absolutórium si určite zaslúži borec, ktorý na akciu doputoval s technicky funkčným cosplayom transformera.

Svoje značné zastúpenie tu malo aj univerzum Star Wars. Počas akcie sme natrafili na niekoľko ikonicky známych postáv a nechýbali ani perfektne spracované repliky zbraní, a dokonca aj obrovská replika stíhačky Tie Fighter zo Star Wars VII.

Viedenský Comic Con si nenechali ujsť ani známi cosplayeri a tak ste mohli naraziť na ukrajinskú krásku Sai Westwood, prípadne Yaya Han. Svoj kúsok z koláča si odniesli aj predstavitelia známeho a obľúbeného seriálu Hra o tróny, kde určite kraľoval Kristian Nairn ako predstaviteľ Hodora.

Celkovo sa akcia niesla v duchu Star Wars a Hry o tróny, pretože na každom kroku ste mohli stretnúť rekvizity a všetko možné aj nemožné z týchto svetov. Už tradične sa na podobných akciách stretávame aj s fanúšikmi hier, keďže podobné akcie sú takmer povinnou zastávkou každého správneho hráča. Ani v tomto prípade nechýbali stánky s konzolami a aká by to bola akcia bez aktuálneho boomu - virtuálnej reality. Opäť ste si mohli vyskúšať PlayStation VR, prípadne samotnú konzolu PlayStation 4. Popri spoločnosti Sony sa snažili o priazeň návštevníkov aj firmy ako Nintendo či HP s produktami OMEN.

My sme si tohtoročný Comic Con užili naplno a v rámci organizácie nemôžem usporiadateľom nič vytknúť, takže my nezostáva nič iné ako poďakovať za akciu a pevne verím, že Comic Con tu bude aj budúci rok.

Zdroj: vlastný

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk