Microsoft E3 tlačovka - zhrnutie

O ôsmej nášho času skončila tlačová konferencia Microsoft na E3. Prebežne sme o nej informovali na Gamesite Livefeede a publikovali sme screenshoty na screenshot live feede. Video mnohí z Vás pozerali priamona video live feede. Teraz sme pre Vás pripravili zhrnutie.

 

Takže rýchlo v bodoch:

 • Konferenciu otvoril trailer na Halo 4. Video začalo hranými scénkami ale plynulo prešlo in-game enginu. Videli sme Mastera Chiefa v džungli bojujúceho s neznámymi nepriateľmi (explicitne bolo povedané, že nejde o Covenant). Zrejme to boli tzv. Forerunneri. Centrom deja hry bude aj Cortana, ktorej údajne degradujú interné systémy (a troška zošalieva).
 • Oznámená nová hra Splinter Cell: Blacklist, ktorá sa odohráva sa niekde na blízkom východe (teda aspoň misia, ktorú sme videli). Využíva mechanizmus Mark & Execute zo SC: Conviction, ale animacie vyzerajú byť oveľa plynulejšie. Môžete používať aj Kinect, aby ste zakričali na nepriateľa a privolali si ho k sebe (a nasledne samozrejme zabili).
 • Športové hry od EA Madden NFL, FIFA a ďaľšie budeme môcť ovládať cez Kinect (napr. meniť hračov na ihrisku).
 • Videli sme pekný trailer na Fable: The Journey, ktorý VEĽMI pripomína Sorcery na PS3
 • Gears of War Judgement ničím neprekvapil. Plnú verziu teaseru sa má objaviť na GoW Facebook stránke.
 • Nasledoval trailer na Forza Horizon, ktorá pripomína mix Test Drive Unlimited a Need for Speed Underground
 • Microsoft strávil ďaľších 15 minút vysvetlovaním ako bude možné ovládať Xbox cez Windows 8 tablety alebo Windows Phone telefóny.  Technicky by to malo byť možne aj cez ne-Microsoft produkty. Celkovo sa funkcia volá Xbox SmartGlass.
 • Internet Explorer prichádza na Xbox s ovládaním cez Kinect alebo klasickým ovládačom. Ukazovali stránku filmu Prometeus alebo automobilky Aston Martin.
 • Následne sme videli gameplay z nového Tomb Raidera, kde Lara strielala z luku alebo z brokovnice. Vyzerá to tak, že fyzika bude hrať veľkú rolu, kedže väčšina nepriateľov bola zneškodnená zhodením z brala, zhodením dajakých krabíc alebo iných objektov. Lara si aj zaplávala v rozbúrenej rieke alebo lietala vzducho s padákom na chrbáte. Na Xboxe bude časová exkluzivita DLC
 • Rýchlou paľbou sme sa dostali cez Xbox Live Arcade hry Ascend: New Gods od vývojárov Toy Soldiers (multiplayerovka, ktorá troška pripomína God of War), neznáma hra LocoCycle s motorkou v hlavnej role (od vývojárov Gunstringer a Splosion Man) a Portálovitá Kinectovka Matter (od režiséra Pirátov Karibiku)
 • Wreckateer bude jednoduchá Kinectovka, v ktorej budete zhadzovať hrady vystrelom z katapultu. Odlišné od iných hier bude, že po výstrele budete môcť ovládať letovú dráhu kameňou alebo výbušnín.
 • Resident Evil 6 gameplay vyzeral vynikajúco. Ovládaním pripomínal už klasický Resident Evil 4. To bude asi aj preto, lebo sa vraca hlavna postava zo štvorky - Leon. No uvidíme ako to dopadne.
 • Vývojári South Park: The Stick of Truth vstúpili na pódium robiac si srandu z Microsoft prezentacie SmartGlass: "Už ste niekedy ovládať svoj televízor cez konzolu, ktorá je napojená na tablet, ktorý je napojený na telefón, ktorý je vo vašej chladničky prepojený s pračkou .... Toto pre Vás nemáme, ale máme túto hru." Pôjde klasickú RPG hru na štýl japónskych JRPG, ale zrejme si tu zahráme všemožné minihry.
 • Dance Central 3 malo krátke videjko, ktoré bolo ukončene troška falošným spevom Ushera pesničky Scream
 • Na záver prezentácie sme videli gameplay video z Black Ops 2. Išlo o rozšírenú scénku prepadnutia konvoju z trailera na Black Ops. Nedozvedeli sme sa nič extra nové okrem toho, že nepriatelia pôsobia inteligentnejšie. V jednom momente totiž nepriateľ odsunul obrovský kvetináč spoza rohu aby zmietol hráča. Na závere dema bolo ešte aj video z lietania v stíhačke, ktoré veľmi primonínalo lietanie v helikoptére v prvom Black Ops.

Čo sa vám najviac páčilo? Z čoho ste boli naopak sklamaní?

zdroj: E3 Microsoft tlačovka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk