E3 2015: Nintendo má nového herného šampióna

E3 2015: Nintendo má nového herného šampióna

Nintendo začalo E3 vo veľkom, prvou hlavnou udalosťou bola totiž veľká súťaž - Nintendo World Championships. 16 hráčov si zmeralo sily, 8 sa kvalifikovalo prostredníctvom rôznych menších súťaží, 8 bolo vybraných Nintendom. Spomedzi nich sa na vrchol dostali iba dvaja. 

Hráči medzi sebou súťažili v rôznych Nintendo hrách - Splatoon 4v4 mód, Blast Ball, Mario Kart 8 v 200cc rýchlosti, Super Smash Bros Wii U mód 4 - každý proti každému. Hráči, ktorí neuspeli, mali stále možnosť dostať sa do finále, a to zdolaním výzvy - kto prvý prejde dungeon v Legend of Zelda, kto prvý zdolá posledný stage v Super Metroid alias súboj s Mother Brain, a kto dosiahne najvyššie skóre v Baloon Flight.

Finále sa odohralo medzi dvoma hráčmi - Cosmos a John Numbers. Hrou bol Mario Maker a hráči museli čo najrýchlejšie zdolať tri doslova pekelné levely, ktoré im pár ľudí z Nintenda pripravilo. Každý level bol inšpirovaný niektorou Mario hrou, ale jeho spracovanie bolo šialené a hráčom dalo naozaj zabrať. Ukázalo sa, čo všetko Mario Maker dokáže a aké schopnosti majú finalisti, keď v priebehu pár minút dokázali zdolať aj tie najťažšie prekážky.

Šampiónom sa môže stať iba jeden a tento rok ním je John Numbers.

Domov si odniesol nablýskanú a pekne veľkú a ťažkú trofej. Obaja finalisti ale dostali jedno veľké prekvapenie - Nové 3DS XL, ktoré im nielenže podpísal, ale aj osobne odovzdal sám Šigeru Mijamoto. Jasanie pódia a radosť v očiach dvoch šikovných chalanov boli príjemným ukončením niekoľkohodinovej súťaže.

Nintendo ukázalo, že nie sú až tak mimo hráčov, ako sa hovorilo, a vidno, že chcú vzťahy s fanúšikmi napraviť a dostať opäť na vysokú úroveň. Celá akcia bola plná dobrej energie a zábavy, nechýbalo napätie, ale ani humor, ktorý vyplýval už zo samotného hrania alebo od komentátorov.

Počas súťaže sa na pódiu ukázali aj Reggie, prezident amerického Nintenda a Hungrybox, ktorí si to rozdali v Super Smash Bros. Reggie hral za novú postavu zvanú Ryu, Hungrybox za pokémona Jigglypuff. Reggie utrpel ťažkú porážku a zo slov oboch hráčov bolo vidno, že majú v krvi dosť adrenalínu.

Celý záznam Nintendo World Championships 2015 je možné pozrieť si na tomto odkaze twitch kanála Nintenda.

Zdroj: Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk