E3 2015: Všetko, čo potrebujete vedieť o novej hre Doom

E3 2015: Všetko, čo potrebujete vedieť o novej hre Doom

Historicky prvá účasť spoločnosti Bethesda Softworks na konferencii E3 je úspešne za nami a medzi hry, ktoré boli za takmer hodinu a pol spomínané, patrí aj pripravovaný prírastok do série Doom.

Po krátkom predstavení sa Marty Stratton, výkonný producent štúdia id SOFTWARE, okamžite vrhol do predstavovania nového Dooma. Po rýchlom ubezpečení, v ktorom sľúbil, že pripravovaný Doom poskytne hráčom 3 základné veci, ktorými sú drsní démoni, sakra veľké zbrane a rýchla akcia a pobeží pod najnovším herným enginom id Tech 6 (s prezývkou id Tech 666) sme mali možnosť vychutnať si akciou, krvou a nechutnosťou naplnený gameplay trailer.

Nové vizuály herného enginu vyzerajú naozaj skvelo, nepriateľov je na obrazovke v každej chvíli primerané množstvo a veľmi nás teší výber zbraní, ktoré sa budú dať použiť na eliminovanie všetkých pekelných démonov, ktorí spravili tú chybu, že sa objavili na Marse. Takisto zaujímavo vyzerájú aj dokončovacie kombá, ktorými sa dá veľmi efektne zbaviť dostatočne zranených nepriateľov. A musíme ešte spomenúť, že pri pozeraní traileru nás okrem prítomnosti dvoj-skokov veľmi potešila ukážka účinnosti motorovej píly.

Našťastie jeden trailer nie je všetko, čo sa nám rozhodla Bethesda ukázať. Ďaľším v rade videí bola krátka ukážka, ako bude vyzerať multiplayer a video zase raz potvrdilo, že pri FPS hrách štýlu Doom je pocit rýchlej hry, nutnosť robiť bleskové rozhodnutia a možnosť zahrať si aj za stranu antagonistov tým správnym receptom.

Skvelou správou pre všetkých hráčov, nielen tých, ktorí budú hrať na platforme Windows PC, ale aj majiteľov konzol Xbox One a PS4, je takzvaný DOOM SNAPMAP, ktorý poskytne hráčom na všetkých platformách jednoduchú možnosť, ako vytvárať nové herné mapy a módy a jednoducho ich zdieľať s celou komunitou.

A kam sa až budú mať hráči možnosť dostať? Stratton to pred ďaľším, akciou preplneným videom, vyjadril jednoducho slovami "Vitajte v pekle."

Takéhoto pekelného, Dooma sa už nevieme dočkať a práve tohto sa týkala jedna z posledných informácií, ktoré sme počas bloku venovaného titulu Doom, dostali. Presný dátum ešte nebol oficiálne potvrdený, ale slová "jar roku 2016" nás ubezpečili v tom, že tento rok sa ešte vyrovnávania si účtov s peklom nedočkáme. Doom teda príde niekedy v prvej polovici roku 2016 a to na platformy PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: E3, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk