E3 2015: Pokračovanie legendárnej série Shenmue sa stáva skutočnosťou

E3 2015: Pokračovanie legendárnej série Shenmue sa stáva skutočnosťou

Šok, prekvapenie, neschopnosť uveriť. Presne takto sa dali popísať pocity, ktoré sa odrážali na tvárach novinárov počas bloku Sony na konferencii E3.

Musíme sa priznať k dvom veciam. Prvou je, že podobné výrazy, aké sa usadili na tvárach živého publika, sme mali aj my, sledujúc vystúpenie na počítačových obrazovkách. Druhou je, že tento šok je jedným z najpozitívnejších, aké sme za dlhú dobu zažili. Takmer nikto nečakal, že sa na pódiu Sony objaví Yu Suzuki, tvorca prvých dvoch hier zo série Shenmue, aj keď už včera dal prostredníctvom svojho Twitter účtu menšiu nápovedu. Ale stalo sa. A hoci ešte nie je úplne isté, že sa tohoto právoplatného pokračovania a nie žiadneho spin-offu dočkáme, v radách množstva hráčov zavládla radosť.

Yu Suzuki sa totiž prostredníctvom svojho vystúpenia obrátil priamo na hráčov a poprosil ich, aby v prípade záujmu o tretí diel tejto milovanej, avšak nie veľmi finančne úspešnej série, podporili jej vývoj na Kickstarteri. Čiastka, akú Yu žiada, sú 2 milióny dolárov. Myslíte si, že to je veľa a hráči o túto hru nebudú mať záujem?

Povieme to veľmi jednoducho. Od chvíľe, kedy Yu Suzuki otvoril túto Kickstarter kampaň, sa stali dve veci. Prvou bol celkom zábavný fakt, že stránka samotná nevydržala taký nápor fanúšikov, ktorí sa potrebovali na vlastné oči presvedčiť, že je táto správa pravdivá. Drouhou je skutočnosť, že v dobe písania tohoto článku neubehli ešte ani dve hodiny, ale ľudia, ktorí sa začali dostávať na stránku tejto kampane, začali aj poriadne prispievať. Teraz je presne 5:10 ráno a projekt stihol vyzbierať neskutočných 873,588 dolárov. V priebehu menej ako 2 hodín . Ak máte záujem presvedčiť, koľko peňazí sa už vyzbieralo, alebo chcete sami prispieť, Shenmue 3 nájdete na TEJTO STRÁNKE.

Zdroj: E3, youtube.com, kickstarter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk