E3 2015: Star Fox Zero chce naplno využiť potenciál Wii U

E3 2015: Star Fox Zero chce naplno využiť potenciál Wii U

Nintendo hneď v úvode svojho Digital Eventu potvrdilo pokračovanie svojej dlhoročnej série Star Fox. Nový titul vyjde na jeseň 2015 a bude niesť meno Star Fox Zero.

Na ukázaných záberoch sa trochu hovorilo o vzniku série, Mijamotovej inšpirácii a o tom, ako má rád líšky a chcel spraviť videohru so zvieracími hlavnými postavami. Hlavne bol ale predstavený gameplay, ktorý nasvedčuje tomu, že využije všetky možnosti Wii U.

Dve obrazovky Wii U budú slúžiť každá k niečomu inému - na TV bude hráč vidieť svoju postavu a cinematický pohľad na prostredie a bude takto bojovať s nepriateľmi. Cez Wii U Game Pad bude vidieť pohľad z kokpitu, pozerať sa na okolité prostredie a zároveň strieľať na nepriateľov. Hráč tak bude mať pod kontrolou dianie na oboch obrazovkách, čo môže priniesť zaujímavé výzvy a zážitok z hrania.

Star Fox Zero má priniesť mix nápadov, ktoré chcelo Nintendo v tejto sérii presadiť. Ukážu sa tu prostredia zo Star Fox 64, ako aj veľké otvorené prostredia, ktoré sa premenia na bojisko. Hráč bude ovládať klasický Arwing, ale aj Walkera zo zrušeného Star Fox 2, Landmaster tank a Gyrowing.

Mijamoto povedal, že chce Arwing Amiibo a vo výrobe je niekoľko prototypov, zatiaľ ale nemohol povedať viac informácií. Ďalej povedal, že Star Fox Zero vývojári sa sústreďujú na single player zážitok, ktorý by mal prísť v 60FPS. Multiplayer momentálne nie je v pláne, ale ani nie je vylúčené, že sa v budúcnosti bude zvažovať.

Fanúšikov určite poteší aj tento 15 minútový záber gameplay dema.

Zdroj: E3 2015, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk