E3 2015: Enter the Gungeon – preview

E3 2015: Enter the Gungeon – preview

E3 nie je iba o AAA hrách, o ktorých už všetci všetko vedia, pretože sú prezentované na konferenciách a ich trailery konkurujú na YouTube najnovším hudobným videoklipom.

E3 je aj o tom, že môžete nájsť potenciálne herné klenoty. Hry, ktoré pravdepodobne nebudú lámať rekordy v predajnosti, ale ich základom je zábavná hrateľnosť a chytľavý koncept.

Enter the Gungeon je „dual-stick“ strieľačka s izometrickou kamerou. Štýlom ju môžeme najlepšie prirovnať k titulu Binding of Isaac. Samotní tvorcovia inšpiráciu touto hrou priznávajú, avšak svoj výtvor upravili po viacerých stránkach. Nechceme robiť unáhlené uzávery, avšak subjektívne sme sa pri hraní Gungeonu bavili viacej.

Páčil sa nám najmä lepší spád. Akcia je svižnejšia, hlavný hrdina má k dispozícii viac ako 200 zbraní (musíte ich nájsť) a pred nepriateľskými projektilmi sa okrem klasického utekania schováte aj šikovným skokom. Drobnosťou, ktorá poteší, je možnosť zvaliť stôl na zem a použiť ho ako kryt. Pozor, dokážu to aj nepriatelia. Alebo, ak nájdete špeciálny predmet, môžete nabíjať (rýchlejšie) podobným spôsobom ako v Gears of War.

Enter the Gungeon je rogue hra. Ak zomriete, začínate odznova. Prídete o všetky predmety. Herný svet sa však zmení, pretože je náhodne generovaný pri každom spustení. Rovnako ako v prípade už spomenutého Binding of Isaac. Dodajme, že hra ponúkne 6 hlavných a 6 skrytých bossov. K dispozícii budú aj skratky, ktoré umožnia rýchly presun do konkrétnej úrovne. Ale iba v prípade, že splníte konkrétne podmienky. Kto hral Spelunky, vie čo v tomto smere očakávať.

Gungeon sa dostane na trh na jar budúceho roka. Objaví sa na platformách PC a PS4. Ak ste fanúšikom hier typu Binding of Isaac, Enter the Gungeon si nenechajte ujsť. Frenetická akcia a trochu iná atmosféra je výhodou a tešíme sa aj na kooperatívny multiplayer pre dvoch. Ten by mohol posunúť zábavnosť na úplne novú úroveň.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk