E3 2016: Zhrnutie Bethesda E3 Showcase - reštarty, rozšírenia a množstvo možností

E3 2016: Zhrnutie Bethesda E3 Showcase - reštarty, rozšírenia a množstvo možností

Bethesda si svojou minuloročnou účasťou na konferencii E3 nastavila nesmierne vysokú laťku. Stal sa ale záujem fanúšikov, vysoké očakávania a všetko ostatné, o čom mnohé herné štúdia a spoločnosti často iba snívajú, tento rok pre Bethesdu nepríjemnosťou?

Jedným slovom: “Nie.” Počas sledovania priameho prenosu z prezentácie spoločnosti Bethesda a herných štúdií, ktoré zastrešuje, sme nezachytili žiaden moment, v ktorom by vyzerali diváci sklamane a ani sme sa pri tom sami neprichytili. Je pravdou, že minulý ročník E3ky patril z veľkej časti práve Bethesde, ale každý súdny človek a hráč si uvedomil ešte pred začiatkom akcie, že obrovské oznámenia nemôžu chodiť z jednej spoločnosti tak často.

A predsa sme sa ale dočkali dvoch herných oznamov, nad ktorými možno niektorý polemizovali a špekulovali na diskusných fórach, ale väčšina hernej komunity nič také neočakávala. Ako sa teda vydarila tohtoročná návšteva festivalu E3 pre Bethesdu, spolu so štúdiami Zenimax, Arkane Studios a ďalšími?

Odhliadnuc od polhodiny pred samotným vystúpením, ktorá bola vyplnená rôznymi trivia otázkami a párom vskutku príjemných moderátorov, ktorý sa ale miestami snažili až príliš nezávezne konverzovať o tom, ktorú hru od Bethesdy majú najradšej, sa jeden z najväčších oznamov skryl priamo pred očami všetkých v úvodnej grafike štartujúcej hlavný program.

Áno, vyzerá to tak, že Bethesda takýmto prefíkaným spôsobom teasuje nový diel zo série Wolfenstein, ktorému s najväčšou pravdepodobnosťou pripadne meno New Colossus. Viac sí o tomto nečakanom objave môžete prečítať v tomto článku.

Hneď na úvod hlavného programu sme si mohli vychutnať ohlásenie nového titulu z arénového FPS sveta Quake s menom Champions, ktoré bolo už viac okato sprostredkované cinematickým trailerom. Nový Quake má podľa vyjadrení ľudí, ktorý na ňom pracovali, priniesť starú kvalitu so zlepšenou hratelnosťou, ale na viac informácií, si budeme musieť počkať minimálne do augustového Quakecon-u. Zatiaľ si môžete pozrieť trailer a všetko čo o novom Quake-ovi vieme na tejto stránke.

Nasledujúci segment sa venoval hlavne svetu Elder Scrolls a je vidieť, že sa tento svet, hlavne kvôli neustálemu záujmu hráčov, stále zväčšuje a rozrastá. To znamená, že MMO titul Elder Scrolls Online dostane veľký update s menom One Tamriel, kartová hra Elder Scrolls Legends do svojej uzatvorenej bety pozve viac ľudí a takisto príde nielen na počítače s Windowsom a tablety, ale podporovať bude aj Apple produkty. A v neposlednom rade Skyrim, zatiaľ najúspešnejšia hra z tejto série, dostane facelift a podporu modov na konzolách PS4 a Xbox One. Tento remaster bude dostupný aj na počítače, ale nie sme si istý, či je tu pre takúto edíciu vôbec trh, pretože Skyrim sa dá za pomoci zopár modov zadarmo a bezproblémovo premeniť na nepoznanie.

Čo ale môže byť ešte populárnejšie ako Elder Scrolls? Samozrejme, post-apokalyptický svet Falloutu. Do titulu Fallout 4 pribudnú počas najbližších troch mesiacov 3 nové DLC balíky, Fallout Shelter sa bude dať hrať aj na počítači s čaká ho naozaj veľký update, ktorý prinesie množstvo zmien a vylepšení. A zaujala tiež správa, že Fallout 4 sa bude dať nabudúci rok hrať na zariadení HTC Vive, priamo vo virtuálnej realite. Všetky informácie o Fallout hrách sme zhrnuli v jednom článku, aj keď sme sa ešte dodatočne dozvedeli o pripravonej prémiovej verzií Pip-Boya, o ktorom informujeme priamu tu.

Spracovanie takýchto návalov informácií nám vždy trvalo pekných pár minút, ale zastaviť konferenciu sa nedalo a nám preto, s ešte nestrávenými informáciami v mysli, padli sánky, akonáhle sme uvideli ohlásenie reštartu hernej série Prey. Trailer začínal pomaly, ale pokiaľ sa k nám dostane naozaj tak temne ladená FPS strielačka, akú prezentovalo video, sa je naozaj na čo tešiť.

Od sci-fi, cez magické svety a nukleárnymi zbraňami vyprahnuté pustatiny, znovu ku sci-fi... Akoby tu niečo chýbalo. Samozrejme, nejaká tá várka démonov. Na Doom sme nemohli zabudnúť a ani v Bethesde ho len tak neodbili. Ku pekelníkom zavítajú zadarmo nové herné módy a vylepšená funkcionalita a nové grafické podklady pre editor levelom SnapMap. Samozrejme, nejaké tie platené DLC tiež. Viac si o všetkom, čo sa týka Dooma, môžete prečítať tu.

A nakoniec, čerešnička na torte, ktorej bola poskytnutá najväčšia časť hodinového programu, boli ukážky z pripravovaného titulu Dishonored 2, prelínané komentárom Harveyho Smitha, ktorý je jedným z najdôležitejších ľudí, stojacich za týmto projektom. Dishonored 2 vyzerá naozaj takmer magicky a pridanie možnosti hrať za dve rozdielne postavy, Corva a Emily, s odlišními schopnosťami a unikátnymi reakciami na rovnaký príbeh, sa stretla s nadmieru pozitívnym ohlasom. Takisto limitovaná zberateľská edícia sa asi rozoberie podobne rýchlo, ako tomu bolo pri Fallout 4 edícií s Pip-Boyom, takže pokiaľ sa vám táto séria páči a ste ochotný oželieť 100 dolárov, pozrite si tento článok, s ďalšími informáciami o hre, aj o tom, kde ju kúpiť.

Celkovo Bethesda neohúrila v takom rozsahu, ako minulý rok, ale neurobila si ani hanbu, ponúkaním hlúpostí, po ktorých hráči a fanúšikovia naozaj netúžia. Bethesde aj všetkým herným štúdiam, ktoré pod sebou zhrňuje môžeme redakcie iba zaželať, nech sú všetky hry vydané načas, dokončené a nech je aj budúci ročník pre nich minimálne tak úspešný, ako tento. Na záver prikladáme celý záznam z Bethesda E3 Showcase ak máte chuť si všetky okamihy pozrieť na vlastné oči (odporúčame preskoči na čas 1:12:11 kde začínajú s hlavným programom).

Zdroj: E3, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk