Microsoft E3 2016 konferencia - to, čo si predstavujeme pod pojmom herná konferencia

Microsoft E3 2016 konferencia - to, čo si predstavujeme pod pojmom herná konferencia

Microsoft naložil. Kvalitne. Sústavná nálož hier, hromada nových informácií = kvalitná konferencia. Tak si to zoberme postupne.

Xbox One S. Nová konzola od Microsoftu. 40% menšia ako pôvodný Xbox One. V bielej farbe s pekným dizajnom a zaujímavou cenovkou. Konzola začína budúci mesiac v cene 299€ za 500GB verziu a hráči môžu kúpiť aj 1TB alebo 2TB verziu konzoly so zvyšujúcou sa cenou. Ku konzole bude dodávaný nový gamepad. Ten má po vzore Elite gamepadu pogumované zadné časti. Taktiež prichádza možnosť prispôsobiť si gamepad vlastným predstavám z hľadiska farebnosti. Tieto gamepady budú stáť 79,99€. 

Nasledoval Rod Ferguson s Gears of War 4. Séria prichádza na Xbox One a PC. Táto hra predstavuje víziu Microsoftu na kúpenie jednej kópie hry s možnosťou jej hrania aj na PC aj na konzole. Zároveň autori ohlásili cross-play pre všetky kompetitívne módy. Gameplay nám ukázal piesočnú búrku, no aj búrku vytvorenú z bleskov. Nechýbal Marcus Fenix.

Final Fantasy XV ukázal ukážku hrateľnosti. Hra vychádza 30. septembra 2016. Taktiež sa ukázal aj Recore. Ten vyjde 13. septembra pre PC a Xbox One. Na chvíľku sa nám pripomenul aj Division a nová expanzia, ktorú si Xbox One hráči budú môcť zahrať ako prvý.

Z hľadiska systému dostáva konzola Xbox a aj PC nové možnosti. Clubs je aplikácia umožňujúca hráčom spájať sa do skupín s rovnakými preferenciami. Nemáte spoluhráčov pre raid v Destiny lebo Bungie do tejto sekcie neimplementovalo matchmaking? Žiaden problém. To isté platí aj pre funkciu Looking for Group. Posledným prídavkom je funkcia Arena, ktorá bude slúžiť pro gamingu. A aby som nezabudol, počúvanie hudby počas hrania bude realitou.

We Happy Few je zaujímavým počinom s originálnym artštýlom a zaujímavo vyzerajúcou premisou. Inside od tvorcov Limba príde 29. júna. Okrem toho príde v programe ID Xbox hromada titulov, napríklad aj Cuphead.

Na pódiu sa ukázalo aj štúdium Platinum Games s ich hrou Scalebound. Autori nám ukázali co-op gameplay pre štyroch hráčov. Rare zas ukázalo Sea of Thieves, pirátsku adventúru. Obe hry prídu na PC a Xbox One v roku 2017.

Playground Games ukázalo Forzu Horizon 3. Tá taktiež príde na PC a Xbox One 27. septembra 2016. Táto hra nás zavedie od Austrálie, kde budeme jazdiť v protismere, no taktiež sa dostaneme aj na offroad trate.

CD Projekt RED oznámil Gwent hru, tešiť sa môžeme aj na štvrté pokračovanie Dead Rising, druhý diel State of Decay a taktiež sme boli svedkami traileru Halo Wars 2. Nechýbal ani Minecraft.

Nakoniec si Microsoft nechal Project Scorpio. 6TFlops, 4K konzolu, ktorá príde v roku 2017 a bude koexistovať s Xbox One a Xbox One S. Celkovo výborná konferencia bez slabšieho miesta. Akurát trochu chýbal Crackdown, ohľadom ktorého autori ohlásili rok vydania pre rok 2017.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk