E3 2016: AMD včera predstavila tri nové grafické karty do série Radeon RX

E3 2016: AMD včera predstavila tri nové grafické karty do série Radeon RX

Neutíchajúci súboj medzi výrobcami hardvéru NVIDIA a AMD naberá na obrátkach. AMD včera predstavila trojicu kariet na hranie počítačových hier a NVIDIA to ľahké mať veru nebude.

Na včerajšej konferencií v sekcií PC Gaming prišla firma AMD s veľkou novinkou. Do rodiny RX kariet pribudli hneď tri nové grafické karty a to konkrétne RX 460, 470 a 480.

Prvá karta RX 460 bude vhodná najmä na e-Športy, ako napríklad League of Legends a podobne. Druhá s označením RX 470 ponúkne možnosť hrať na rozlíšení 1080p so stabilným počtom FPS, nemala by sa prehrievať a naviac bude podľa vývojárov veľmi tichá. Poslednou z trojice predstavených kariet bola RX480, ktorá podľa slov CEO Lisy Su má byť určená predovšetkým pre virtuálnu realitu a ponúkne rozlíšenie až do 1440p. 4GB verzia karty bude k dispozícií už koncom júna za veľmi zaujímavú cenu iba 200 amerických dolárov.

Podľa všetkého sa máme na čo tešiť, nakoľko firma AMD cenovo NVIDIU tromfla na plnej čiare. Ak ste rozmýšľali o vynovení svojej PC zostavy, AMD vám istotne včera musela nasadiť veľmi veľkého chrobáka do hlavy.

AMD od včera zaplavuje sociálnu sieť Twitter stále novými obrázkami:

Zdroj: Polygon, E3

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk