E3 2016: Spoločnosť Sony pripravila nezabudnuteľnú hernú prehliadku

E3 2016: Spoločnosť Sony pripravila nezabudnuteľnú hernú prehliadku

Po skutočne vydarenej konferencii, ktorú včera predviedol Microsoft, sa k slovu dostala spoločnosť Sony v skorých ranných hodinách. Ak poznáte vystúpenia tejto spoločnosti na E3, správne tušíte, že sa bolo na čo pozerať.

Spoločnosť sa rozhodla tohtoročnú prezentáciu na E3 odštartovať vo veľkom štýle. Nezostáva nám nič iné, než potvrdiť, že sa im to skutočne podarilo. Celá konferencia, ktorá začínala približne o 3:00 dnes ráno, odštartovala veľkolepo - orchestrálnym koncertom. Tento orchester následne sprevádzal Sony a ich produkty počas celej prezentácie. O pompéznosť nebola núdza a celá sála s napätím očakávala, čo sa udeje po doznení posledných tónov.

Symfonický orchester predznamenával príchod reštartu legendárnej série pre PlayStation - God of War. V úvodných sekundách live dema sa v sále ozývalo hrobové ticho. To náhle vyústilo v búrlivé prejavy radosti, keď sa na scéne prvýkrát ukázal Kratos, hlavná postava tejto série. Prejavy nadšenia či prekvapenia neutíchali takmer počas celého trvania tohto videa, ktoré ukázalo, že sa máme na čo tešiť. Svet, v ktorom sa táto hra odohráva, je zasadený do severskej mytológie. Novinkami sú napríklad zmena kamery či možnosť ovládania druhej postavy. God of War by sa na herný trh mal dostať v priebehu budúceho roka.

Za sprievodu spomínaného orchestra sa na scénu dostáva prezident Sony Computer Entertainment America Shawn Layden, ktorý nezabudol ani na nedávne tragické udalosti v Orlande a všetkým pozostalým obetí vzdal hlbokú sústrasť. Po úvodných slovách, ktorými Layden naznačil, že Sony prichystalo naozaj zaujímavú zbierku hier pre PlayStation 4, sa na rad dostala prezentácia ďalšej hry. Tou bol úplne nový titul s názvom Days Gone, ktorý možno považovať za jedno z najväčších prekvapení konferencie Sony. Days Gone je post-apokalyptická hra, ktorej dej sa bude odohrávať vo svete zdevastovanom zatiaľ neobjasnenou katastrofou. O tento titul sa postaralo Bend Studio, ktoré má na svojom konte také hry ako Syphon Filter alebo Uncharted pre PS Vita. Viac o tejto hre a jej hrateľnosti sa dozvedáme na záver celej konferencie. 

Aplauz v sále ešte nestihol utíchnuť, a Sony okamžite naservírovalo ďalší atmosférický trailer. Tentokrát šlo o stálicu konferencií E3 - The Last Guardian. Po prvýkrát sa táto hra objavila na E3 v roku 2009. Po dlhých rokoch čakania však tento rok Sony konečne uverejnila dátum vydania hry. Tá príde na trh 25. októbra tohto roku. To, že je The Last Guardian očakávaným titulom, dokazoval aj obrovský aplauz v sále po zobrazení spomínaného dátumu vydania.

Na rad sa dostala ďalšia známa tvár od Sony, a to Horizon: Zero Dawn. Táto akčná RPG hra z dielne Guerilla Games si na svoju prezentáciu uchmatla až takmer 8 minút, počas ktorých sme sa ale rozhodne nenudili ani my, ani diváci priamo v hľadisku. Vo videu spoločne s hlavnou hrdinkou preskúmame zaujímavý postapokalyptický svet plný mechanických príšer. Zaujímavý námet, skvelé technické spracovanie či unikátne herné prvky. To všetko robia z Horizon: Zero Dawn titul, na ktorý sa oplatí čakať.

Prezentácia toho najlepšieho, čo firma Sony na E3 priniesla, sa plynulo presúvala k ďalšiemu ambicióznemu titulu Detroit: Become Human. Tvorcovia známych hier ako Heavy Rain a Beyond: Two Souls predstavili fanúšikom ich nový herný počin. Ukážka odhaľujem futuristicky ladenú tematiku hry a najmä riešenie rukojemníckej drámy medzi dvoma androidmi. 

Prvý titul, ktorý Sony predstavilo s plnou podporou VR, je survival horor Resident Evil 7. Hra sa dočká vydania 24. januára 2017 pre PS4, Xbox One a PC. Resident Evil 7 však bude, ako sme už spomínali, plne kompatibilný s PlayStation VR. Trailer je zložený zo slede zaujímavých záberov, ktoré vás rozhodne nenechajú chladným, rovnako ako publikum. A čo viac, demo si môžete zahrať už teraz. 

Pri virtuálnej realite Sony trochu pobudlo a predstavilo dátum vydania PlayStation VR. Toto zariadenie bude dostupné 13. októbra 2016 a jeho cena je stanovená na 399 dolárov. V deň jeho vydania bude na trhu približne 50 hier, ktoré budú podporovať takéto zobrazovanie. Viac sme sa tejto tematike venovali v tomto článku. 

Oznámením, ktoré vyvolalo najväčšie ohlasy publika, bolo jednoznačne oznámenie remaku legendárneho titulu pre PlayStation - Crash Bandicoot. Svojej prerábky pre PS 4 sa dočká Crash Bandicoot 1, 2 a Warped. Dátum vydania zatiaľ nie je známy, no vieme, že sa Crash stane súčasťou Skylanders Imaginators. Sony taktiež zverejnilo aj demo pripravovaného LEGO titulu na motívy filmu Star Wars The Force Awakens, ktorý bude dostupný už 28. júna. Viac sa dočítate v nasledujúcom článku.

Čerešničkou na pomyselnej torte, ktorú pripravilo Sony, bolo privítanie jedného z najvýznamnejších mužov herného priemyslu. Ako už správe tušíte, nebol ním nik iný ako slávny Hideo Kojima. Jeho príchod sprevádzali obrovské ovácie a na tvárach prítomných novinárov bolo vidieť nadšenie. Ako sám Hideo prehlásil, Kojima sa vrátil späť a jeho prítomnosť na konferencii Sony mala svoje opodstatnenie. Predstavený bol totiž nový titul z dielne Kojima Productions s názvom Death Stranding. O tomto titule zatiaľ veľa informácii nemáme, no jedno však vieme, že sa v ňom objaví Norman Reedus známy zo seriálu The Walking Dead.

Na samotný záver nám Sony naservírovalo titul z dielne Insomniac Games v spolupráci s Marvel Studios. Majitelia konzoly PlayStation 4 sa tak môžu tešiť na komiksový titul Spider-Man. O tomto titule nám Sony opäť veľa neprezradilo, no vieme, že pôjde o exkluzivitu pre PlayStation 4. 

Na záver opäť za sprievodu orchestra privítame Shawna Laydena, ktorý samozrejme poďakoval všetkým partnerom a hráčom, že firme zostávajú aj naďalej verní. Nasledovala ukážka live dema titulu Days Gone, o ktorom sme vám písali vyššie v tomto článku. Samozrejme, chýbať nesmie kompilácia záberov jednotlivých predstavených hier, ale aj tých, ktoré predstavené neboli.

Sony tento rok opäť nastavilo latku vysoko a vytvorila skvelú a veľkolepú oslavu herného priemyslu. Predstavenie množstva zaujímavých titulov, ako aj PlayStation VR rozhodne muselo potešiť nejedného fanúšika a podľa atmosféry v sále boli nadšení aj novinári. Nezostáva nám teda nič iné než čakať na vydanie predstavených hier, na predstavenie vynovenej verzie PlayStation 4, no a v neposlednom rade na to, čo prinesie Sony na E3 zase o rok, no už teraz môžeme predpokladať, že sa máme na čo tešiť.

 
Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk