E3 2016: Vyše 10 minút z The Surge, Syberia 3, We Happy Few a Absolver

E3 2016: Vyše 10 minút z The Surge, Syberia 3, We Happy Few a Absolver

V prípade, keď ste to náhodou premeškali.

Počas E3 2016 bolo predstavených mnoho hier, no dlhšie herné úseky (mimo hier od Nintenda) si diváci mohli vychutnať až po skončení oficiálnych konferencií. Vyberáme preto niekoľko potencionálnych peciek z rôznych žánrov, ktoré by ste podľa nás nemali premeškať. Sú to The Surge, Syberia 3, We Happy Few a Absolver.

The Surge

Nepriame pokračovanie Lords of the Fallen, sci-fi Dark Souls, či čierny kôň E3, aj takto môžete označiť The Surge, akčné hardcore RPG od štúdia Deck13. To, pre čo nenašlo dosť odvahy From Software (ale aspoň zatiaľ), si vzali do parády nemeckí vývojári, aby vytasili s atmosférickou hrou plnou robotov, ťažkých súbojov a nekompromisnej hrateľnosti. Do súbojového systému pridali útočenie na rôzne časti nepriateľov, ktoré si vyberáte v reálnom čase. Znie to skutočne zaujímavo a vo videu to vyzerá dosť efektne.

Syberia 3

Záverečný diel trilógie, ktorý by mal uzavrieť ságu ohľadom osudu právničky Kate Walker, vyjde po desiatich rokoch od vydania druhej časti. To je dlhý čas na to, aby Syberia 3 nabrala modernejších rázov a tak bude prvýkrát v histórii série hra plne v 3D a bude podporovať ovládanie na gamepade alebo prostredníctvom myši v klasickom point/click štýle. Zaujímavé miesta v prostredí si budeme môcť natáčať a skúmať, aby sme našli detaily dôležité pre vyriešenie hlavolamov. Každý jeden pohyb, každú jednu akciu, ktorá bude nutná pre riešenie situácií, si bude žiadať priame zapojenie hráča, čiže skrutka sa neodkrúti sama, ale hráč to musí spraviť simulovaným pohybom ovládača alebo myši.

We Happy Few

Jedno z najväčších pozitívnych prekvapení E3 2016 bolo We Happy Few a jej grotesktne hororová atmosféra útočiaca na hráčovu psychiku vyvolávajúc mu obskúrne predstavy o svete a postavách. Táto príbehová adventúra videná z pohľadu prvej osoby je svojm štýlom mixom steampunku a retrofuturizmu zasadená do dystopianskej verzii Londýna, v ktorom vládnu drogy a prísne pravidlá miestnych obyvateľov, ktorým sa nepáči, ak sa niekto správa mimo stanovených princípov.

Zaujímavo znie fakt, že ak zomriete, začnete hru úplne od začiatku. We Happy Few má v sebe implementované aj survival prvky, čiže jedenie a pitie bude prirodzenou súčasťou hrateľnosti.

Absolver

Toto akčné RPG zamerané na bojové umenia a ich zvládnutie v majstrovskom štýle vyzerá síce možno na prvý pohľad až priveľmi pomalé, no to z toho dôvodu, že každý pohyb sa počíta a správne načasovanie úderov zohrá kľúčovú rolu. Tvorcovia sa pravdepodobne nechali inšpirovať hrou Remember Me, pretože Absolver nám umožní vyskladať si jednotlivé útoky podľa vlastných preferencií, takže nielen že si budeme môcť vybrať bojový štýl a zbraň, ale si ten štýl budeme môcť aj nakonfigurovať. Samotná hra je online záležitosťou, v ktorej nebude chýbať ani PvE, ani PvP.

Zdroj: DSOGaming, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk