E3 2017: Päť vecí, ktoré chceme vidieť na konferencii Microsoftu

E3 2017: Päť vecí, ktoré chceme vidieť na konferencii Microsoftu

Ak zelený tím z Redmondu ukáže aspoň polovicu z toho, čo od Xboxu a nového Scorpia očakávame, Sony bude mať pri vyrovnávaní skóre čo robiť.

Projekt Scorpio patrí medzi najočakávanejšie novinky tohoročnej výstavy E3. Microsoft svoju novú vlajkovú loď, ktorej odhalenia sa dočkáme už dnes večer, prezentuje ako prvú konzolu schopnú hrania v skutočnom 4K rozlíšení. Pre porovnanie, zatiaľ najvýkonnejšia konzola na trhu, PS4 Pro, používa pri väčšine hier tzv. „šachovnicovú“ technológiu, ktorá, zjednodušene povedané, neponúka natívne rozlíšenie 2160p, ale „upscale“. Sony tvrdí, že vývojári tak majú možnosť zlatej strednej cesty medzi úžasným obrazom a dostatočne vysokým snímkovaním.

E3 2017 už predo dvermi: Toto je zoznam všetkých zatiaľ potvrdených hier

Zatiaľ to ale vyzerá tak, že konzolový trh bude mať po dnešku nového kráľa bez kompromisov – čo znamená, že vylepšená PlayStation 4 by sa musela uspokojiť s druhým miestom. Dizajn, cena, dostupnosť, no najmä hry uspôsobené na maximálny zážitok zo Scorpia – to všetko dnes chceme, ba musíme, vidieť.

Dnešný deň výstavy E3 v Los Angeles však určite nebude len o Scorpiu a je takmer isté, že Microsoft prekvapí ďalšími zaujímavými ukážkami. Ako hráčov by nás, prirodzene, najviac potešilo ohlásenie nových exkluzivít na Xbox, čo by perfektne doplnilo veľkolepé odhalenie novej konzoly: Microsoft sa totiž dušuje, že Scorpio bude kompatibilné s hrami na Xbox One, a tak bude len na hráčoch, k akej platforme sa uchýlia.

S týmto úzko súvisí aj služba Microsoftu Play Anywhere, ktorá umožňuje hranie zakúpenej kópie hry na oboch platformách, na Xboxe aj vo Windowse, a to bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Medzi podporovanými titulmi sú zatiaľ bývalé xboxové exkluzivity ako Quantum Break či ReCore, medzi tie najnovšie patrí napríklad štvrtý diel série Gears of War. Medzi známymi plánovanými rozšíreniami tejto zbierky sú aj Middle-earth: Shadow of War či State of Decay 2, a my dúfame, že dnes večer Microsoft ohlási ďalšie hry podporujúce Play Anywhere.

GLOSA: Scorpio je zbytočné a Sony míňa exkluzivity

Aj keď Microsoft splní všetky vyššie uvedené očakávania, stále tu je niečo, bez čoho si E3-ku nevieme poriadne vychutnať: ohlásenia absolútne nových značiek a pokračovania milovaných sérií, v ktoré sme už ani nedúfali. Či už pôjde vyslovene o Xbox/Scorpio exkluzivity, alebo o hry, ktoré budú dostupné aj na Windows, chceme sa jednoducho tešiť na nové dobrodružstvá. V tejto súvislosti sa skloňujú najmä domnienky o pokračovaní megahitu od Remedy, Alan Wake, alebo série Fable. EA nám včera na svojej konferencii ponúklo teaser-trailer ochutnávku z nového IP Anthem, ktorý vyzerá naozaj zaujímavo. Žeby išlo o launch-titul pre Scorpio, podobne ako bol Quantum Break headlinerom novej generácie Xboxu? Je isté, že dnes sa o tejto novinke dozvieme viac a pozrieme si plnohodnotnú upútavku... a možno aj gameplay v 4K na Scorpiu. Skutočne dúfame, že v tomto smere Microsoft šetriť nebude, a spolu s vývojármi nám odhalí ďalšie zábery z hier ako Shadow of War, State of Decay 2 či NFS: Payback, ktorým sa včera pochválilo EA.

Čo všetko teda dnes chceme vidieť?

  1. Plnohodnotné odhalenie Projektu Scorpio aj s ukážkami hier v 4K.
  2. Predstavenie nových hier, najmä exkluzivít pre Xbox a Scorpio.
  3. Gameplay zábery z nových, ale aj už ohlásených titulov: Shadow of War, State of Decay 2 a ďalšie.
  4. 4K gameplay z novinky Anthem.
  5. Minimálne jedno ďalšie pokračovanie známej značky: Fable, Alan Wake, Max Payne, Forza, Rage, Borderlands.

Rozlíšenie 8K, nová VR a externý HDD: Čím všetkým by mohla ohúriť PlayStation 5?

Samozrejme, pri hrách je spektrum oveľa širšie než spomenuté príklady. Aj keď sme zvedaví napríklad na nový diel Assassin´s Creed či pokračovanie Wolfensteina, týchto chuťoviek sa zrejme dočkáme až na konferenciách Ubisoftu a Bethesdy.

Dajte nám v komentároch vedieť, či by ste boli s takouto zostavou na E3 2017 spokojní. Ak nie, napíšte, čo vám v zozname chýba alebo čo by ste zmenili. A nezabudnite, že aj konferenciu Microsoftu o 23:00 budeme pokrývať LIVE na Gamesite.sk.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk