Zhrnutie z konferencie Microsoftu: Záplava hier a odhalenie novej konzoly Xbox One X

Zhrnutie z konferencie Microsoftu: Záplava hier a odhalenie novej konzoly Xbox One X

Kvantita. Asi tak by sa dala charakterizovať jedným slovom Microsoft konferencia. Veľa hier, no známych značiek už pomenej. Či je to na škodu, alebo na prospech veci, to nechám na každom jednom z vás.

Kažodpádne sme sa dočkali oficálneho názvu pre nový prírastok do Xbox rodiny konzol, ktorý namiesto originálneho Scorpio dostal oficiálny názov Xbox One X, oficiálnu cenovku 499€, dátum vydania (7. novembra) a taktiež aj niekoľko ďalších informácií. Napríklad to, že predávaná verzia Xbox One X bude mať 1TB HDD, 12GB RAM, 6TFlops výkonu. Taktiež aj to, že zo dve desiatky už vydaných hier dostanú update pre výkonnejší Xbox. Medzi tieto hry patrí napríklad Final Fantasy XV, Witcher 3, Titanfall 2, Gears of War 4, Halo Wars 2...

Viac sa dočítate v článku: 

Za týmto rýchlo nasledovalo ohlásenie novej Forzy s poradovým číslom 7. Tá prifrčí 7. októbra 2017 spolu s novou zmluvou s automobilkou Porsche

Hra striedala hru, rôznorodé žánre určite zaujali. Nepochybne zaujalo aj tretie pokračovanie skvelej série Metro s podnázvom Exodus. Tú uvidíme v roku 2018

Z kútika ktorý sa nenazýva mutliplatformové hry sa nám ukázalo State of Decay 2, ktoré príde na jar 2018, skvelo vyzerá aj Sea of Thieves od Rare, ktoré uvidíme v približne rovnakom čase. Taktiež aj nový Crackdown 3, ktorý prekvapil prítomnosťou Terryho Crewesa a novembrovým dátumom vydania.

Užili sme si aj pohľad na Assassin's Creed Origins a to rovno v Xbox One X verzii.

Konečne sme sa dočkali aj ohlásenia senzácie Playerunknown's Battleground pre konzoly Xbox. Minecraft zas dostáva novú aktualizáciu, ktorá spojí hráčov na všetkých platformách, okrem Sony platforiem, nakoľko Sony odmietlo sprístupniť spojenie svojich serverov s ostanými platformami.

Minulý rok ohlásená exkluzivita Tacoma príde na trh 7.augusta. Cuphead zas príde 29. septembra. Dočkali sme sa skvelej a prekvapujúco vtipnej ukážky Shadow of War, ktorý príde 10. októbra 2017 v 4K na Xbox One X.

Plošinovka Super Lucky Tale, ktorá si zjavne berie inšpiráciu z N64 Rare plošinoviek príde tiež ako exkluzivita pre Microsoft platformy, konkrétne 7. novembra. Life is Strange dostane prequel a to 31. augusta. Famózna plošinovka Ori and the Blind Forest dostane pokračovanie s podtitulom Will of the Wisps.

Prekvapením bolo ohlásenie spätnej kompatibility s hrami na pôvodnej Xbox konzole a to ešte tento rok.

Záverečným klincom v programe bol prvý gameplay z novej IP od Bioware Anthem. Možno so mnou nebudete súhlasiť, no mne osobne vyrazil dych. No ako som vždy spomínal, ohľadom prezentácii hier na E3 je trochu pesimizmu vždy na mieste :).

Je pravda, že Microsoft sľúbil veľa hier a svoj sľub splnil. Uvidíme však, či sa viacej menších hier zaujme oproti veľkým blockbusterom.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk