E3 2017: toto sú hry, ktoré sa vyvíjajú na PlayStation VR

E3 2017: toto sú hry, ktoré sa vyvíjajú na PlayStation VR

Na každej E3 2017 prezentácii kládli spoločnosti dôraz na virtuálnu realitu. Nebolo tomu inak ani pri Sony a toto sú hry, na ktoré sa môžete tešiť, ak vlastníte PlayStation VR.

Najväčším lákadlom virtuálnej reality je možnosť zahrať si v nej The Elder Scrolls 5: Skyrim VR. Verzia v rámci PlayStation VR bude obsahovať základnú hru a rozšírenia Dawnguard, Hearthfire a Dragonborn. Nebolo potvrdené, či bude Skyrim iba na PlayStation VR ako exkluzivita, alebo sa objaví aj na HTC Vive, kde si budeme môcť zahrať Fallout 4. Máme tu ale malú ukážku toho, ako bude Skyrim v PS VR vyzerať. Samozrejme by to na plnohodnotný zážitok z virtuálneho sveta chcelo podporu modov, hlavne takých tých, ktoré upravujú modely postáv, ale to by sme asi chceli veľa.

Vývojári zo Supermassive Games, ktorí vytvorili Until Dawn prišli s prequelom k spomenutej hre, ktorý sa bude volať The Inaptient. Odohrávať sa bude 60 rokov pred udalosťami Until Dawn a jeho centrum bude strašidelné Blackwood Sanatorium. A ako to už v hororových hrách býva, v sanatóriu človek nenájde nikdy nič dobré a už vôbec nie, keď ho navštívi vo virtuálnej realite.

 

Barvo Team je ďalšou hrou, na ktorej pracujú vývojári z tímu Supermassive Games. Tentokrát ide o FPS titul zasadený do fiktívnej európskej krajiny. Zápletka sa bude točiť okolo vraždy prezidenta, ktorý bol pod ochranou Bravo tímu. A keďže sa národu nebude páčiť, že prišiel o prezidenta, veci hneď začnú naberať na obrátkach a padne pár ďalších výstrelov.

Chytanie rýb vo Final Fantasy XV bolo poňaté veľmi svojsky, na mysli mám predovšetkým veľmi akčnú hudbu, ktorá sprevádzala inak relaxujúcu činnosť. Vývojári ale majú zmysel pre humor a pre hráčov pripravujú jedinečný VR zážitok: Monster of the Deep, v ktorom si práve cez PlayStation VR vychutnáte napínavé Final Fantasy XV chytanie rýb a iných potvor. Hra bude vydaná už v septembri tohto roku.

 

Star Child je plošinovka a tento žáner nie je to prvé, čo nám napadne pri premýšľaní o VR. Na ukážke nevidno veľa záberov hrateľnosti a tak nám ostáva iba dúfať, že autori sa s implementáciou VR vyhrajú a vznikne z toho zaujímavé spojenie žánrov.

Moss je hra, v ktorej hlavnej úlohe je myš. Z ukážky pripomína rozprávkovú plošinovku, no autori hru prirovnávajú k prvým The Legend of Zelda hrám. Zo záberov je cítiť aj miernu podobnosť so sériou Trine.

Posledná predstavená PS VR hra bola No Heroes Allowed. Ide o RTS, čo môže byť vo virtuálnej realite, kde má hráč pohľad na celú 3D mapu bojiska, celkom zaujímavé. Hra ku nám prichádza od tvorcov PSP hier s krkolomnými názvami: Holy Invasion of Privacy, Badman! What Did I Do To Deserve This?, What Did I Do To Deserve This, My Lord? 2 a No Heroes Allowed: No Puzzles Either.

Zdroj: E3 2017

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk