• Hlavná stránka
  • Eventy
  • E3
  • Zhrnutie konferencie Microsoft na E3 2018: Microsoft prišiel s historicky najväčšou konferenciou
Zhrnutie konferencie Microsoft na E3 2018: Microsoft prišiel s historicky najväčšou konferenciou

Zhrnutie konferencie Microsoft na E3 2018: Microsoft prišiel s historicky najväčšou konferenciou

Spoločnosť Microsoft previedla úžasnú šou a nečakané ohlásenia, ktoré bude veľmi ťažké prekonať. Spoločnosť predstavila 52 herných titulov z toho 18 konzolových exkluzivít a 15 svetových priemiér. 

Šokujúca konferencia Microsoftu! Toto sú slová, ktorými jednoznačne môžeme popísať šou, ktorú predviedla spoločnosť Microsoft. Nielenže predstavila 52 herných titulov, no zdvojnásobila aj svoju pôsobnosť v rámci vývojárskych štúdii. Poďme si ale zhrnúť všetky ohlásenia pekne po poriadku.

Xbox E3 briefing nás privítal spočiatku videom v ktorom sme mali možnosť vidieť nádherný svet a prírodu. V zápätí na nás vykukla z obrazovky legendárna helma, ktorú všetci poznáme. Dámi páni spoločnosť Microsoft nám predstavila Halo Infinity. Bohužiaľ len trailerom.

Konferencia pokračovala v duchu nádhernej prírody. Tentokrát nás prekvapil malý žiarivý tvor menom Ori, ktorý prišiel aj s gameplay trailerom. Ori and the Will of the Wisps je pokračovaním skvelej plošinovky Ori and the Blind Forest. Niet pochýb o tom, že na pokračovanie Oriho fanúšikovia čakali vážne dlho, no budú si ešte musieť počkať dlhšie. Dátum vydania zatiaľ nie je známy a poznáme iba rok vydania - 2019.

Ďalší herný titul bol otočkou o 180 stupňov. Microsoft predstavila nekompromisnú samurajskú sekačku Sekiro: Shadows Die Twice od From Software. Temná, no zaujímavá videohra nie je pokračovaním Demon's Souls ani Tenchu. Každopádne vyzerá nádejne. Hra vyjde budúci rok na PC, XONE a PS4.

Nasledoval 4 krát väčší herný titul než Fallout 4 a ním bol Fallout 76. Mali sme možnosť vidieť prvé gameplay zábery, ktoré predstavil Todd Howard zo štúdia Bethesda. Informácie o Fallout 76 na konferencii Microsoftu možno nečakal nikto. Každopádne sa tak stalo, no viac informácií by sme sa mali dozvedieť na konferencii Bethesdy. Hru si budeme môcť predobjednať už o pár dní, 15. júna 2018. Dátum vydania ohlásený nebol, ale je veľmi pravdepodobné, že ho už o niekoľko hodín ohlási Bethesda v rámci svojej konferencie. 

Life is Strange evidente nekonči. Presne toto potvrdil herný titul s názvom Captain Spirit, ktorý by mal odštartovať novú sériu príbehov Life is Strange. Captain Spirit vyjde 26. júna na Xbox Store a hra bude dostupná zadarmo.

Ako ďalší herný titul bol predstavený Crackdown 3, kde sa hráč chopí super agenta. Hra predstavuje kolaboráciu Microsoft Studios, Sumo Digital a Elbow Rocket. Pripravte sa na šialenú a dynamickú jazdu, kde je vašim jediným východiskom deštrukcia. Crackdown 3 vyjde vo februári 2019.

Po šialenej ukážke deštrukcie prišla krátka ukážka v ktorej nám spoločnosť Microsoft predstavila Nier: Automata Become As Gods Edition. Táto edícia bude dostupná v Microsoft Store 26.6.2018.

Konferencia sa ďalej uberala rovinou post-apokalyptického Ruska4A Games si pre hráčov opäť pripravili temný a mrazivý trailer, ktorý nám ukázal vizuálne nádherný, no zároveň desivý pohľad na rozvrátený svet v Metro Exodus. Ste pripravený na epický príbeh, ktorý vás prevedie cez všetky štyri ročné obdobia? Ak áno, hra vychádza 22. februára 2019.

Mrazivé a hrôzostrašné post-apokaliptické Rusko vystriedal príbeh o priateľstve. Kingdom Hearts III od Square Enix bol predstavený vo skvelej forme. Hráč sa chopí postavy menom Sora, ktorá pomocou pozitivity a priteľaska s rôznymi animovanými postavičkami musí prekonať temnotu, ktorá ohrozuje svet. Fanúšikovia sa dočkajú postáv zo sveta Disney a Pixar.

Nezabudlo sa ani na Sea of Thieves. Hra dostane nové rozšírenia s názvom Cursed Sails a Forsaken Shores, ktorých sa hráči dočkajú v lete 2018.

Na rad sa dostal aj Battlefield V od Electronic Arts. Bol predstavený krátkym príbehovým trailerom. Viac informácii o tomto hernem titule sa dozviete z konferencie EA. Tento herný titul bude dostupný 19. októbra 2018 a môžete si ho predobjednať už dnes!

Ďalšie video obsahovalo zvuk silného motora, kde bolo hneď jasné o aká herný titul ide. Forza Horizon 4 a jej trailer vyrazil dych nejednému hráčovi. Séria Forza patrí dlhodobo k najlepším pretekárskym hrám vôbec. Nielenže sa dá na hru pozerať, ale sa aj dobre hrá. Forza Horizon 4 bude podľa slov vývojárov revolučnou hrou, odohrávajúcou sa v otvorenom svete. Hra je naplánovaná na 2. októbra 2018.

Po tomto všetkom, prišlo ďalšie prekvapenie resp. prišlo 5 prekvapení. Microsoft Studios sa rozšírolo o päť existujúcich herných štúdií. Ide o štúdiá: The Initiative, Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory a Compulsion Games. Sme veľmi zvedaví aké herné projekty nám tieto štúdia prinesú v budúcnosti. 

Pozreli sme sa aj do Anglicka z roku 1960 resp. do retro-futuristického Anglicka s hrou We Happy Few. Ako hráč budete musieť odhaľiť tajomstvá Wellington Wells. Chopíte sa troch bláznivých a hrozných postáv, ktoré majú veselý, no odmietavý postoj k životu. Hry vychádza 10. augusta 2018. 

Nechýbal ani trailer k novým mapám v PlayerUnknown’s Battlegrounds. 

Definitívna Edícia Tales of Vesperia nasledoval hneď za tým a jeho príchod je naplánovaný na zimu 2018.

Následne sme sa dočkali veľmi dobre vyzerajúceho gameplay traileru z pokračovania populárnej strieľačky The Division 2, ktorá sa presúva z New Yorku do Washingtonu. Tá príde už 15. marca 2019.

Dozvedeli sme sa aj novinky v Xbox Game Pass. Jednak, že tam už tento mesiac príde Halo: The Master Chief Collection, ale taktiež aj to, že už od dnes si tam môžete zahrať Fallout 4, Division a The Elder Scrolls Online. Microsoft taktiež odhalil funkciu FastStart, ktorá umožní sťahované hry spustiť rýchlejšie. 

Nová Lara od štúdia Eidos Montreal nám zase v traileri ukázala, že nie vždy ide všetko ľahko. Shadow of the Tomb Raider vychádza už 14. septembra. 

 Vo veľkom štýle odpálil návrat Dante, Nero a spol. v piatom pokračovaní Devil May Cry, ktorý očividne ignoruje reboot od Ninja Theory. 

Jump Force nám zas ukáže, ako to bude vyzerať, keď sa postavičky z Anime stretnú v jednej hre. 

Určite prekvapujúca bola prítomnosť legendárneho dizajnéra Chrisa Avellona, ktorý nám prišiel ukázať, že s Techlandom spolupracuje na pokračovaní hry Dying Light a pomocou pôsobivého gameplayu nám ju priamo aj ukázali. 

A vrátia sa aj Battletoads. Už v roku 2019. Pravdepodobne pôjde o 2,5D plošinovku. 

Rico is back! Po nie veľmi vydarenom Just Cause 3 sa hádam autori naučli všetko potrebné na to, aby bol štvrtý diel minimálne taký dobrý ako dvojka. Čo je prekvapením, že hru uvidíme už 4. decembra tohto roka. 

Celú konferenciu ukončili TRI (áno, počuli ste správne 3) nové hry z Gears univerza, z ktorých je jedno plnohodnotné pokračovanie štvroky.

...a čerešničkou na torte je fakt, že sme sa konečne dočkali traileru na nový Cyberpunk 2077 od štúdia CD Projekt RED. Bohužiaľ však bez dátumu vydania. 

Celkovo sa jednalo o skvelú konferenciu. Nabitá zaujímavými hrami a ohláseniami, konkurencia bude mať všeľmi ťažké ak bude chcieť tento nášup prekonať. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk