E3 2018: Čo nové sme sa dozvedeli o Gears of War?

E3 2018: Čo nové sme sa dozvedeli o Gears of War?

Microsoft na svojej E3 konferencii ohlásil nie jednu, ale tri hry z Gears univerza. Gears Pop dajme bokom a poďme sa venovať serióznejším hrám a tomu, čo nám autori o nich prezradili.

Gears Tactics je hra vyvíjaná v spolupráci so štúdio Splash Damage (tvorcovia Brink a Dirty Bomb). Autori to prezentujú ako taktickú strategickú hru zasadenú v univerze Gears of War. Hra bude hrateľnosťou pripomínať do určitej miery Xcom a bude sa odohrávať 12 rokov pred udalosťami Gears of War 1.

Hlavné informácie sa však týkajú pokračovania hlavnej série, Gears of War 5. V prvom rade, hra bude mať nového hlavného protagonistu, kde JD Fenixa vystrieda Kait Diaz. Kto hral štvorku a dával počas príbehu pozor, toho to pravdepodobne neprekvapí. Autori chcú do hry pridať variabilitu z hľadiska prostredia, takže sa môžeme tešiť na piesočné duny, zasnežené tundry atď.

Coalition chcú taktiež zväčšiť prostredie v ktorom sa budú hráči pohybovať a dať tak hráčom viac možností pri ďalšom postupe. Podľa šéfa Roda Fergusona, pri štvorke sa štúdio snažilo dokázať, že má na to, vytvoriť Gears of War hru (prvé tri hry pripravil Epic Games), a pri tomto diely sa snažia o to prekvapiť fanúšikov série a hráčov vo všeobecnosti.

Z krátkeho traileru je zrejmé, že budeme bojovať proti novému typu nepriateľov, že Swarm má k dispozícii roj chrobákov, ktorí vedia znepriateliť stroje proti hráčovi a taktiež aj nové zbrane. Nakoľko však hra vychádza až v budúcom roku je zrejmé, že to najlepšie si autori nechávajú na potom.

Hra podľa všetkého po prvý krát pobeží v 4K rozlíšení a 60FPS počas kampane (Xbox One X).

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk