E3 2018: Sam Lake z Remedy priblížil Control

E3 2018: Sam Lake z Remedy priblížil Control

Po dlhodobej stáži pri Xbox konzolách pripravuje Remedy multiplatformový titul, ktorý predstavili na Playstation E3 konferencii.

Nazýva sa Control a počas výstavy nám o hre porozprával kreatívny riaditeľ štúdia, Sam Lake.

Počas hry budete hrať za postavu Jesse Faden, ktorá podstúpila zvláštny rituál aby sa stala novou riaditeľkou zvláštneho Federal Bureau of Control. Táto inštitúcia je však napadnutná zvláštnou silou, ktorá sa nazýva Hiss, ktorá rozpútala peklo v sídle spoločnosti The Oldest House. Toto sídlo je magickým miestom, kde sa interiér a rozmiestnenie konštantne menia. Remedy tomu hovoria „svet vrámci jednej lokality.“

Sam Lake taktiež povedal, že hra sa bude hrať ako Metroidvania, čiže postupne si budete odomykať nové schopnosti, ktoré vám umožnia prístup k miestam, ku ktorým ste sa predtým nevedeli dostať. Takže napríklad počas hrania získa hlavná postava možnosť levitovať, ktorá jej umožní dostať sa na nové miesta.

Hra je taktiež oveľa menej lineárna, ako predchádzajúce hry od Remedy. Sandbox bude oveľa rozsiahlejší a teda aj prístup k riešeniu situácii bude záležať viac na hráčovi.

Control uvidíme v roku 2019 na Xbox One, Playstation 4 a PC. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk