E3 2018: Svet v Spyro Reignited Trilogy bude plný života

E3 2018: Svet v Spyro Reignited Trilogy bude plný života

Vývojári mali pred sebou ťažkú úlohu, no zdá sa, že návrat klasiky v podobe prvých Spyro hier poteší každého fanúšika.

Problémom pri tvorbe novej verzie trilógie bolo ako priniesť 20 rokov staré hry do modernej doby a pritom si neodcudziť fanúšikov, ktorí si ešte stále pamätajú originálne PlayStation hry.

Nakoniec sa autori rozhodli, že remake nebude plný zbytočných nových herných prvkov. Cieľom bolo zachovať hrateľnosť takú, aká bola pred rokmi. Hráči, ktorí majú ešte v krvi starého Spyra by sa tak mali pri hraní Spyro Reignited Trilogy cítiť ako doma. Remake by sa mal hrať rovnako a veľké rozdiely by nemali pocítiť ani speedrunneri, ktorí poznajú každý pixel hry.

V rámci modernizácie ale vývojári neostali iba pri grafickom spracovaní, i keď to bol prvok, ktorý ich v minulosti najviac obmedzoval. Čo sa týka príbehu, pri vývoji bol použitý rovnaký scenár, aký mala pôvodná hra. Žiaden dodatočný príbeh, skryté úrovne ani nové herné postavy.

Napriek tomu ale dokázali vývojári priniesť do hry nový život a to hlavne v podobe drakov, ktorých Spyro zachraňuje. Pôvodne sa totiž v hre striedalo približne 5 modelov veľkých drakov, ktorí sa mierne líšili farbami. Po novom ale dostali grafici a dabéri herných postáv voľnú ruku, aby dokázali každému drakovi dodať osobnosť. Budú to rovnaké postavy ako predtým, no zároveň ak teraz zachránite dráka, nebude to iba obyčajný jašter. Budete môcť stretnúť umelca, barmana alebo inak nadaného dračieho tvora. Hoci sa môže zdať, že ide iba o malý detail, draci tvoria podstatnú časť hry a naozaj posúvajú otvorený herný svet Spyra na novú úroveň.

Čo sa týka grafických detailov, samotný Spyro prešiel veľkou aktualizáciou. Jeho model by mal byť takmer totožný s tým pôvodným, no má oveľa podrobnejšiu geometriu. To sa odráža na jeho pohyboch, či už pri chôdzi a behu alebo počas rozhovorov. Prostredie takisto prešlo vylepšením a jeden z detailov, ktorý hneď padne do oka, je tráva. Staré namaľované textúry boli nahradené reálnymi modelmi, ktoré reagujú na hráčov pohyb.

Podľa zverejnených záberov to teda naozaj vyzerá tak, že vývojári robia všetko preto, aby nám priniesli moderné zobrazenie Spyra, ktoré ale zostane čo najviac verné originálu.

Spyro Reignited Trilogy vychádza 21. septembra na PS4 a Xbox One. Titul bude obsahovať prerobené verzie prvých troch hier zo Spyro série.

Zdroj: E3 2018

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk