World War Z postaví hráčov pred hordu nemrtvých

World War Z postaví hráčov pred hordu nemrtvých

Vývojári zo Saber Interactive počas E3 2018 prezradili novinky o svojej pripravovanej zombie hre.

Zdá sa, že nemŕtve potvory sú ešte stále v móde. Chystá sa na nás nové Walking Dead, vracia sa staré Resident Evil a FPS s podobnou tématikou je viac než dosť. Čím sa bude teda snažiť World War Z odlíšiť od iných?

V prvom rade vývojári rozprávajú, že na filme, podľa ktorého sa hra robí (a film je založený na knihe) sa im najviac páčilo napätie, intenzita nebezpečenstva, ktoré na hrdinov čakalo na každom rohu a príbehy ľudí, ktorí sa snažili prežiť apokalypsu. To sa snažia preniesť aj do svojho herného spracovania.

World War Z má ale špecifické zombie pravidlá. V tomto svete totiž nie sú zombie pomalé a nemotorné príšery, ale naopak. Sú rýchle a silné a tak predstavujú oveľa väčšie nebezpečenstvo. Jedna z ikonických scén filmu je moment, keď na seba nemŕtvi naskáču, aby vytvorili veľkú kopu tiel po ktorej ostatné beštie vylezú a prekonajú zábrany.

Práve toto inšpirovalo vývojárov na vytvorenie vlastného Swarm enginu pre hru, čím ju zároveň robia unikátnou a odlišnou od všetkých ostatných. Ten do hry prináša naozaj hordy nepriateľov. Zombie budú spolupracovať aby zneškodnili hráča a budú reagovať na to, ako hrá.

Aby sa hráči ubránili, budú mať k dispozícii tucty zbraní, od základných pištolí až po raketomet. Keďže nejde o realistické spracovanie ale cieľom autorov je hráčov zabaviť, s muníciou by nemal byť problém a na mnohých miestach nájdu hráči krabice, kde si budú môcť doplniť zábavy. Nič teda nebude zbytočne narúšať odreagovanie v podobe zneškodnenia obrovskej vlny chodiacich mŕtvol, ktorých bude naraz na mape aj niekoľko stoviek. Zároveň okrem zbraní budú mať hráči k dispozícii aj pasce, bariéry a budú musieť šikovne využiť herné prostredie, aby ich horda nepriateľov nepohltila.

Čo sa príbehu týka, nebude odrážať to, čo sme mohli vidieť vo filme alebo čítať v knihe. Saber Interactive si ale dáva záležať, aby neurobil značke World War Z hanbu. Hráči tu budú mať rolu jedného zo štyroch ľudí, ktoré prežili zombie apokalypsu. Hra sa bude totiž sústreďovať na príbehy civilistov, ktorí sú aj niekoľko mesiacov po vypuknutí pohromy stále nažive. To znamená, že až 4 ľudia budú môcť spolu hrať v co-op kampani. Ak bude hráčov menej, zvyšok postáv bude ovládať umelá inteligencia. Cieľom hráčov bude dostať sa cez misie v troch rôznych oblastiach akými sú New York, Moskva a Jeruzalem. Na ceste stretnú aj iných ľudí, no na každom kroku bude číhať nepriateľ. Po prejdení misie budú mať hráči možnosť zopakovať si jednotlivé časti hry.

World War Z má plánované vydanie na rok 2018, presné obdobie alebo dátum ale zatiaľ neboli oznámené.

Zdroj: E3 2018

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk