E3 2019 pod drobnohľadom: Square Enix
E3

E3 2019 pod drobnohľadom: Square Enix

Namiesto Sony máme tento rok...Square Enix.

Buďme k sebe úprimní. Neexistuje šanca, že tohtoročná konferencia Square Enix bude taká katastrofálna, ako tá minuloročná. Ak si myslíte, že áno, tak blúznite. Áno, videli sme síce Shadow of the Tomb Raider a Kingdom Hearts III, ale celé to bolo spracované takou formou, ako keby konferenciu museli mať, ale zároveň ju nechceli mať. Ak chcete zaloviť v pamäti, tak nech sa páči.

Tento rok je Square oveľa ambicióznejší a to by sa malo prejaviť aj na výsledku. Pri absencii Sony si dokonca ukradli ich tradičný časový slot. Takže dúfajme, že bude stáť za to, ostať od 3:00 ráno sledovať túto konferenciu. Niečo vieme, niečo tušíme. Takže sa poďme pozrieť na naše odhady.

ČO URČITE UVIDÍME

Avengers hru. Dlho očakávaný projekt tvorcov Tomb Raidera (Crystal Dynamics) by sme mali premiérovo uvidieť prvý krát na tohtoročnej E3. Už dlho sa hovorí o tom, že ide o najväčší projekt v histórii štúdia a tam im muselo Square Enix na pomoc priniesť aj tvorcov Deus Ex zo štúdia Eidos Montreal. Veľmi sa tešíme.

Outriders. Nová sci-fi hra od Square Enix. Veľa toho nevieme a preto len hádame o čo môže ísť. Špekuluje sa, že hru vyvíja poľské štúdio People Can Fly, ktoré môžete poznať vďaka hrám ako Gears of War: Judgment a Bulletstorm. Zatiaľ nám však musí stačiť teaser.

Final Fantasy VII Remake. Aj keď osobne by som skôr túto hru zaradil do kategórie možno uvidíme, už len fakt, že sme ju videli v relácii State of Play od Sony naznačuje, že Square Enix je pripravené predstaviť hru svetu aj s dátumom vydania.

Final Fantasy XIV. Ukáže sa nám aj populárna MMORPG hra Final Fantasy XIV a to prostredníctvom rozšírenia Shadowbringers. Máme to tu, potvrdené čierne na bielom.

Dying Light 2. Pred niekoľkými dňami sa objavila prekvapujúca informácia, že Warner Bros. stratili práva na vydávanie pokračovania hry Dying Light a tie práva získal práve Square Enix, ktorý rovno potvrdil, že hru uvidíme na ich E3 konferencii.

ČO PRAVDEPODOBNE UVIDÍME

Babylon’s Fall. Spolupráca vydavateľa Square Enix a štúdia Platinum Games bola ohlásená ešte minulý rok na neslávnej konferencii. Malo by ísť o hru určenú pre PC a Playstation 4, no teaser nám iba naznačil čo môžeme očakávať. Ak sa celý projekt nezrútil (čo by pri Square Enix nebola žiadna novinka), tak veríme, že sa ho dočkáme.

Octopath Traveler. Nič extra zaujímavé. Hra má však dátum vydania na PC 7. júna a preto je možné, že Square to pripomenie, aby sme si hru nezabudli kúpiť.

ČO URČITE NEUVIDÍME

Nový Deus Ex. Vzhľadom na nedávne dokončenie Shadow of the Tomb Raider a fakte, že momentálne štúdio Eidos Montreal pomáha s Avengers hrou je takmer vylúčené, že popri tom stíhajú pracovať aj na novej Deus Ex hre. Akokoľvek veľmi by sme to chceli.

Nový Tomb Raider. Prakticky to isté. Shadow vyšiel iba nedávno a obe štúdia, ktoré hry pripravovali sú zaneprázdnené inými projektmi. 

Takže nezabudnite. Konferencia Square Enix je naplánovaná na 11. júna 2019 od 3:00 nášho času. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk