• Hlavná stránka
  • Eventy
  • E3
  • Xbox E3 konferencia priniesla info o novej konzole, Cyberpunk 2077, Halo: Infinite alebo Gears 5
Xbox E3 konferencia priniesla info o novej konzole, Cyberpunk 2077, Halo: Infinite alebo Gears 5
E3

Xbox E3 konferencia priniesla info o novej konzole, Cyberpunk 2077, Halo: Infinite alebo Gears 5

Plus jedno prekvapivé cameo v podaní herca Keanu Reevesa, nálož nových titulov a služieb. 

Xbox E3 konferencia je za nami a nastal čas sa komplexne pozrieť na to, čo si pre nás pripravili chlapci z Microsoftu.

Konferencia sa začala pohľadom na novú vesmírnu hru pod názvom Outer Worlds, ktorá tak trochu dosť pripomína space Fallout. Pozreli sme si zaujímavý príbehový trailer, dozvedeli sme sa dátum vydania a taktiež informáciu, že si titul budeme môcť zahrať cez Xbox Game Pass. 

Následne sa na pódiu predstavili Rahmi Tucker a Dom Matthews zo štúdia Ninja Theory (ktoré je súčasťou Xbox Game Studios) a predstavili bláznivú online 4vs4 hru Bleeding Edge, ktorá tak trochu pripomínala mix Overwatch, Mad Max, Fortnite a Apex Legends. Už teraz sa môžete prihlásiť do uzatvoreného alfa testu tu.   

Tón konferencie sa následne výrazne zmenil. Z bláznivosti sme prešli do éterickej krásy titulu Ori and the Will of the Wisps. Ten prišiel s novými gameplay zábermi a dátumom vydania. Na hru si počkáme do začiatku budúceho roka. 

Diablo...teda pardón Minecraft: Dungeons prichádzajú na scénu. Kockované postavičky behajúce po dungeonoch sa blížia do vašich konzol už na jar 2020. 

Na scénu prichádza Phil Spencer, "vedúci" Xboxu, aby nás oficiálne privítal na konferencií. Priblížil ústrednú ideu, ktorá motivuje jeho tím a ponúkol pohľad na množstvo hier predstavených na E3 2019. Z tisícok titulov dostupných na Xbox a Windows celkovo ukážu 60, z toho 14 priamo od Xbox Game studios a 34 hier, ktoré majú premiéru na Game Pass. Prislúbil viac informácií o novej konzole a streamovacej službe. 

Po krátkom Spencerovom monológu pokračovala konferencia novými zábermi na pripravovaný Star Wars Jedi: Fallen Order od tvorcov série Titanfall. Dátum vydania je už známy taktiež - 15.11.2019. 

Hororovú atmosféru na E3 prinieslo predstavenie nového survival horroru Blair Witch. Oznámenie tejto FPS hry bolo prekvapením "večera" a vyzerá to tak, že Blair Witch poriadne otestuje naše nervy už 30. augusta.

Prichádza Cyberpunk 2077! Povedzme si úprimne predstavenie príbehového traileru bolo suverénne najlepším momentom konferencie a to čo nasledovala na konci traileru príjemne zaskočilo všetkých prítomných. Na scénu prichádza - Keanu Reeves! Filmový Neo, John Wick, John Constantine... prišiel predstaviť svoju účasť priamo v hre a taktiež nám priniesol dátum vydania hry za nadšených ovácií z publika. Nevieme sa dočkať roka 2020. 

Po akčnej nádielke prechádzame do roztomilého a možno trochu smutného sveta Spiritfarer, indie hry, ktorá nás naučí povedať zbohom. Čo presne si pod tým máme predstaviť zatiaľ nevieme, ale určite si treba nachystať vreckovky. 

Nasledoval výlet do mierne detského sveta prostredníctvom titulov Battletoads  a RPG Time: Legend of the Wright. Z oboch titulov sme mali mierne zmiešané pocity a ich predstavenie s nami príliš nezamávalo. 

 

E3 konferencia pokračovala príchodom Sarah Bond, vedúcej oddelenia Xbox partnerstiev, ktorá prišla povedať zopár slov o Xbox Game Pass a taktiež predstavila jeho PC verziu. Ak chcete mať všetko dokopy, prišiel Microsoft so špeciálnou službou Xbox Game Pass Ultimate, ktorá spája dokopy pass pre PC a konzolu a Xbox Live Gold a stojí iba 14,99 dolárov. Vďaka E3 si službu môžete vyskúšať iba za 1 dolár. 

Preleteli sme rovno do legendárnej série od Microsoftu - Flight Simulator. Vzkriesenie značky bolo príjemným prekvapením konferencie. Následne sa presúvame do sveta ďalšej klasiky - Age of Empires II: Definitive Edition, ktorá prichádza so 4K rozlíšením našej obľúbenej hry. 

Ešte nie sme ani v polovici konferencie, takže je načase pokračovať s náložou nových hier. Titul Wasteland 3 ukazuje svoje prednosti "mierne" násilnom traileri, plnom deštrukcie a zbraní. Následne prichádza na scénu Matt Booty z Xboxu a Tim Schafer z Double Fine Productions, aby predstavili titul Psychonauts 2. 

Opäť sa ocitáme vo svete Star Wars vďaka novému Lego titulu Skywalker saga, ktorý prináša všetkých 9 filmov v jednej hre. Samozrejme si na titul počkáme do budúceho roka, keďže posledná časť najnovšej trilógie príde do kín až v decembri 2019. 

Následne sme sa vydali na výlet do Japonska vďaka hre Dragon Ball Z: Kakarot, ktorá prichádza na scénu až v roku 2020. 

Čo sa môže stať počas 12 minút? Presne túto otázku si kladie psychologický interaktívny thriller 12 Minutes, ktorý sa zaoberá životom jednej rodiny. Jeho predstavenie patrilo jednoznačne medzi highlighty konferencie. 12 minutes vystriedal následne na pódiu roztomilý indie titul Way to the Woods, ktorý prichádza v roku 2020. 

Pomaly sa presúvame do záverečnej časti konferencie a preto nás čakajú samé highlighty. Začneme predstavením nového titulu zo série Gears of War, ktorá je jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia vlastne kupujú konzoly od Xboxu. Najskôr sme dostali vizuálne zaujímavý, avšak príbehovo príliš nevypovedajúci trailer na Gears 5, ktorý vychádza už 10. septembra. I keď je zjavné, že sa bude hlavne točiť okolo postavy Kait Diaz. Viac informácií o hre prišiel na pódium povedať Rod Fergusson zo Studio Head. Gears 5 prichádzajú s mnohými novinkami, ktoré sa postupne v lete dozvieme. Nakoniec nám Rod bližšie predstavil nový herný mód Escape. Okrem toho na hráčov počas prvého týždňa od vydania čaká špeciálny bonus v podobe skinu Terminátora. 

Následne sme sa presunuli trochu do hardware sekcie. Bol predstavený nový lepší Xbox Elite ovládač s kopou vvylepšení, vďaka ktorému sa vám bude ešte lepšie hrať. Viac informácií nájdete v samostatnom článku. 

Ďalší bod programu mal na starosti Dying Light 2 a jeho príbehový trailer. V ňom sme sa zoznámili s hlavnou postavou Aidenom, avšak konkrétny dátum vydania zatiaľ nie je známy. 

Chýba vám v konferencií trochu benzínu a asfaltu? O to sa postarala Forza Horizon 4 so svojou novou nečakannou expanziou Speed Champions. Tá totižto obsahuje známu stavebnicu LEGO. Vo Forze si tak zajazdíte na kockatých autách. Na pódiu sme mali zároveň možnosť vidieť LEGO McLaren Senna v reálnej veľkosti. V téme expanzií pokračoval aj State of Decay 2, jeho DLC - Heartland - sa však zameriava na príbehovú časť. Do hry pribudnú dve nové postavy s rozličnými príbehmi, ktoré môžeme zažiť na vlastnej koži. 

Milovníci mobilných hier a Gears série si prišli tiež na svoje počas konferencie. Na Android a iOS totiž mieri Gears POP mobilná hra, ktorá svojim štýlom pripomína Clash Royale. 

Východ mieri na západ, tak by sme mohli označiť príchod legendárneho japonského MMORPG Phantasy Star Online 2. Vďaka Xboxu si tento free-to-play titul užijeme aj my. Hra vychádza na konzole a PC. 

Ďalšou importovanou hrou na Xbox je Crossfire. Táto PC legenda mieri na konzolu pod názvom CrossfireX. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, hry sa dočkáme niekedy v priebehu roka 2020. 

Finále konferencie sa blíži, ale ešte predtým sa pozrieme na titul Tales of Arise, ktorý prichádza s novým enginom, lepšou grafikou a novým art štýlom. 

Na Xbox konferencií nesmel taktiež chýbať Borderlands, ktorý potvrdil uniknutú informáciu. Všetci majitelia The Handsome Collection získajú zdarma DLC pre dvojku. Tretia časť série sa dočkala traileru pod názvom "Mayhem".

Ešte pred odhalením informácií o novej konzole sme sa pozreli v prvom pohľade na novú hru od tvorcov Dark Souls, na ktorej spolupracujú spolu so svetoznámym spisovateľom G.R.R. Martinom (Game of Thrones) - Elden Ring. O novom titule nevieme však nič viac ako názov, trailer a vágne informácie o príbehu. 

Finále konferencie je tu! Konečne sme sa dočkali bližších informácií o projekte Scarlett, teda ďalšej generácií konzoly Xbox. Dozvedeli sme sa aj podstatné technické údaje. Výkon konzoly má byť 4x väčší ako pri Xbox One X vďaka novému Zen2 a Navi procesoru. Microsoft sľubuje podporu 8k rozlíšenia a vyšší framerate až 120FPS. Scarlett je zatiaľ v procese tvorby a nedočkáme sa jej skôr ako na Vianoce 2020. 

Samozrejme, aké by to bolo vydanie novej konzoly bez hry, ktorá je na ňu určená. Spolu s projektom Scarlett na budúce Vianoce vyjde aj nový diel série Halo, s podnázvom Infinite. V pomerne dlhom traileri sme si mohli pozrieť, ako bude vyzerať grafika budúcej generácie. Na samotné hranie si ešte chvíľku počkáme, zatiaľ sa budeme môcť zabaviť spolu s Halo: The Master Chief Collection na PC

Titul Halo uzavrel bohatú konferenciu Xbox na E3. Veľká dávka nových hier nás potešila, pri niektorých tituloch by sa však zišlo aj trochu viac informácií, okrem teasingových trailerov, hlavne čo sa týka nových projektov. Za jednoznačné topy konferencie môžeme považovať Xbox Scarlett predstavenie, Cyberpunk 2077, Gears a niekoľko zaujímavých indie titulov. Trochu zamrzí, že sme reálne nevideli nič, čo sa týka novej konzoly, okrem Halo traileru. Snáď nám Microsoft prinesie cez leto viac informácií. 

Celú konferenciu si zo záznamu môžete pozrieť tu: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk