• Hlavná stránka
  • Eventy
  • E3
  • Ubisoft konferencia na E3 sklamala, dočkali sme sa predstavenia Ghost Recon a Watch Dogs: Legion
Ubisoft konferencia na E3 sklamala, dočkali sme sa predstavenia Ghost Recon a Watch Dogs: Legion
E3

Ubisoft konferencia na E3 sklamala, dočkali sme sa predstavenia Ghost Recon a Watch Dogs: Legion

Ubisoft sa tento krát nepochlapil. 

Konferencia Ubisoftu na E3 je už minulosťou a nastal čas si ju komplexne zhodnotiť. Očakávania od tohto vystúpenia boli v redakcií veľké, no zostali nenaplnené. Poďme však pekne po poriadku.

Ubisoft porušil svoju tradíciu a tentokrát nezačal svoju konferenciu s titulom Just Dance a tanečným vystupením. Rozhodol sa ísť cestou koncertu v podaní Assassin's Creed Symphony. Odzneli tak známe melódie z našich obľúbených hier a Ubi si tak odprezentoval prichádzajúcu koncertnú šnúru. Viac priameho prezentovania Assassin's Creed nečakajte, túto značku na E3 2019 vynechali. 

Konferencia pokračuje predstavením nového Watch Dogs: Legion. Mohli sme si pozrieť naozaj veľmi dlhé gameplay zábery a spoznať unikátny koncept hry, kde môžete zažiť príbeh z pohľadu ktorejkoľvek postavy. Hra nás zavedie do Londýna, kde budeme bojovať proti policajnému štátu. Počas predstavovania sa na pódiu objavil aj kratívny riaditeľ Ubisoft Toronto, Clint Hocking, aby povedal pár slov o pripravovanej hre. Neodpustil si aj pár poznámok na politickú situáciu týkajúcu sa Veľkej Británie, čo nie tak celkom patrí na hernú konferenciu. 

Polovica Ubisoft vystúpenia je už za nami a my sa dostávame k tretiemu bodu programu. Na scénu prichádza Rob McElhenney, aby predstavil nový...seriál? Ten má názov Mythic Quest, zobrazuje život z útrob herného štúdia, ktorý pracuje na fakeovm hernom titule. 

Ďalšia malá časť konferencie patrila Rainbow Six Siege a novým updateom v hre. Mohli sme si pozrieť launch trailer pre Operation Phantom Sight

Nasledovalo oznámenie prídavku do Brawhally v podobe obľúbeného dua Jake a Finn z Adventure Time. 

Druhý veľký segment prezentácie bol venovaný nového Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint. Nálož trailerov na pódiu vystriedal herec Jon Bernthal (Punisher). Ten stvárnil v hre postavu hlavného záporáka Walkera, lídra jednotiek Wolves (ex-Ghosts) proti ktorým budeme v Breakpoint bojovať. Jeho prítomnosť na pódiu a predstavenie hry patrilo k highlightom celej konferencie. 

Ubisoft nevynechal ani segment mobilných hier a prišiel s novinkou Tom Clancy's Elite Squad. Ide o RPG hru, kde budete mať k dispozícií hrdinov a záporákov zo sérií Rainbow Six, The Division, Splinter Cell a Ghost Recon. Hra výjde na iOS a Android, predregistrovať sa môžete už teraz na https://www.elitesquadgame.com/ a získate tak špeciálnu postavu z Ghost Recon: Breakpoint. 

Od mobilnej hry prechádzame k Just Dance 2020 a tanečnému vystúpeniu, na ktoré nakoniec Ubisoft nezabudol, no výrazne ho skrátil. Nový diel série prichádza 28. októbra na Nintendo Switch, Wii, Xbox One, PS4 a dokonca aj Google Stadia. 

Dohopkali sme sa rovno do sveta For Honor a novému eventu Shadows of Hitokiri. Event potrvá od 10. do 27. júna. Takže ho nezmeškajte. Nič viac For Honor od Ubisoftu na E3 nedostal. 

Na scénu prichádza predstavenie nového dielu Rainbow Six, tentokrát pod názvóm Quarantine. Ten ponúkne kooperáciu troch hráčov, kde budeme bojovať proti mimozemským parazitom. Hra sa samozrejme objaví na pultoch až budúci rok. 

Na The Division 2 sa počas konferencie tiež nezabudlo. Dozvedeli sme sa, čo nás najbližšie čaká a aký dodatočný obsah prichádza do hry. Prichádza tretia epizóda, nový raid a taktiež film od Netflixu. 

Odbočíme trochu od predstavovania hier a prejdeme k herným službám. Ubisoft predstavil na konferencií novú službu uPlay Plus, ktorá ponúkne prístup k prémiovým hrám za 14,99$ mesačne. Prichádza na PC a v roku 2020 aj na Google Stadia. Čo to však stojí za tú sumu je otázne . 

Predposlednou hrou, ktorej predstavenie sme mohli vidieť, je nový titul Roller Champions. Ide o kombináciu korčuľovania a loptovej hry. Vizuálne titul zaujal, aký bude gameplay sa necháme prekvapiť.

Záver konferencie patril tradične príhovoru Yves Guillemota, spoluzakladateľa Ubisoftu, ktorý prišiel oznámiť poslednú novinkou. Je ňou hra inšpirovaná gréckou mytológiou, ktorú má na starosti tím hry Assassin's Creed Odyssey. Prvá ukážka Gods & Monsters bola síce sľubná, ale nič sme sa zatiaľ nedozvedeli o žánri a príbehu hry. 

Oficiálna časť konferencie sa teda skončila a musím uznať, že v nás zanechala nie príliš príjemný dojem. Ubisoft predstavil nové hry, ktoré vyzerajú sľubne. Palec hore dávame za Ghost Recon, Rainbow Six Quarantine a aj Watch Dogs: Legion so zaujímavým konceptom (i keď samotná hra má svoje muchy). O nádejných nových tituloch príliš veľa zatiaľ nevieme. Čo bolo na konferencií pomerne zvláštne, bol spôsob, akým vývojári ohlasovali malé dodatky do existujúcich hier - akoby šlo o oznámenie najlepšej novinky z herného sveta. O to neprirodzenejšie vyznievali reakcie hlavne v prvých radoch publika, ktorí jasali nad každou takouto záležitosťou. 

Ubisoft mal určite na viac a v porovnaní s minulým rokom išlo o sklamanie. Žiadne informácie o Splinter Cell, Skull & Bones a ani Assassin's Creed (i keď o tom sme už vopred vedeli). Snáď to budúci rok napravia. 

Celú konferenciu si zo záznamu môžete pozrieť tu: 

 

 

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk