Square Enix konferencia bola omnoho lepšia ako naposledy a priniesla hromadu hier

Square Enix konferencia bola omnoho lepšia ako naposledy a priniesla hromadu hier

Stačilo to však?

Asi nikoho, kto sleduje dianie okolo videohier neprekvapilo to, čo ukázal vydavateľ Square Enix, nakoľko sme sa nedočkali prakticky žiadnych prekvapení. Všetko, čo sme videli bolo teasované ešte pred samotnou konferenciou. To však neznamená, že by konferencia Square Enix bola zlá, práve naopak.

Oproti tej minuloročnej ide o niekoľko generačný skok vpred, kedy sme na pódiu videli aj priamo vývojárov, ktorí svoje hry predstavili. A aj keď z tej najočakávanejšej sme nevideli žiadne zábery z hrania, aspoň konečne vieme, že existuje.

Ak by sme mali konferenciu zhrnúť do dvoch segmentov, tak prvým z nich a tým menej zaujímavým bol segment už existujúcich hier. Tam sme sa napríklad dozvedeli, že Octopath Traveller vychádza na PC, že populárna MMO RPG Final Fantasy XIV sa dočkala novej expanzie, že existuje Life is Strange 2, ktorý si môžete kúpiť už dnes. Práve ohlásenia takéhoto typu sa postarali o kvantitu predstavených hier.

Oveľa zaujímavejším segmentom bol ten, kde sme sa dozvedeli o nových hrách, alebo remasteroch.

Show na začiatku ukradol pre seba remake Final Fantasy VII, ktorý dostal okrem ukážky hrateľnosti a nového traileru konečne aj dátum vydania. Zatiaľ to však vyzerá, že hry sa dočkajú iba majitelia Playstation 4 a je otázne, či ide o časovú exkluzivitu, alebo o plnohodnotnú exkluzivitu.

Za zmienku určite stojí aj fakt, že sa chystá remaster Final Fantasy VIII, aj keď ten sa ani zďaleka nepribližuje komplexnosti prerábky Final Fantasy VII.

Nechýbal ani chystaný Dying Light 2, ktorý opäť vsádza na parkúr

Ďalším zaujímavým ohlásením je teasovaná hra Outriders, ktorú pripravuje štúdio People Can Fly, ktoré je známe najmä vďaka Bulletstormu. Pôjde o strieľačku z pohľadu tretej osoby s dôrazom na co-op a príbeh.

A na konci prišla čerešnička. Marvel’s Avengers. Dlhoočakávaná hra od tvorcov Tomb Raidera sa nám ukázala prostredníctvom traileru. Autori síce zabudli na zábery z hrania, no do vydania je ešte takmer rok, takže času na to bude dostatok. Čo však zamrzelo je fakt, že vývojári ešte pred ukázaním hry prezradili, že hra bude mať mikrotransakcie. Tie však údajne budú iba kozmetické a hra sa nedočká ani lootboxov. Výmenou za to budú všetky DLC v budúcnosti zdarma.

Celkovo tak išlo o solídnu show aj v porovnaní s ostatnými spoločnosťami. Chýbali akurát prekvapenia.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk