Všetko príslušenstvo z Xbox One bude fungovať aj na Xbox Scarlett
E3

Všetko príslušenstvo z Xbox One bude fungovať aj na Xbox Scarlett

Žiadna nutnosť nových gamepadov.

Nutnosť kúpy nového príslušenstva bola tradíciou pri zmene konzolových generácií. Nové gamepady, nové slúchadlá a ďalšie príslušenstvo. Vlastne sa to týkalo aj hier, nakoľko spätná kompatibilita pri vydaní Playstation 4 a Xbox One neexistovala (aj keď do Xbox One neskôr pribudla).

To sa však s príchodom Xbox Scarlett zmení. V prvom rade bude konzola podľa slov šéfa Xbox divízie Phila Spencera plne kompatibilná so štyrmi generáciami Xbox hier. To znamená, že v momente, keď konzolu vybalíte, budete môcť hrať hry z konzoly Xbox, Xbox 360, Xbox One a Xbox Scarlett. Tým pádom odpadá nutnosť kúpiť si s novou konzolou rovno aj nejaké tie hry, čo by malo spraviť kúpu novej konzoly dostupnejšou záležitosťou.

To isté sa však týka aj príslušenstva. Ak máte napríklad Xbox Elite Gamepad prvej generácie, môžete si ho so sebou preniesť na Xbox Scarlett. Ak máte klasický gamepad, platí zo isté. Ak máte Xbox slúchadlá, platí to isté. Rovnaké pravidlá sa budú vzťahovať aj na nový Elite Gamepad, ktorý príde v novembri a aj na ďalšie príslušenstvo.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk