Gamescom 2016 - Stánok spoločnosti Gigabyte

Gamescom 2016 - Stánok spoločnosti Gigabyte

Už siedmy rok sa v Nemeckom Kolíne uskutočňuje akcia menom Gamescom. Na tomto podujatí sa môžu fanúšikovia hier a herného hardvéru stretnúť s ich vývojármi, výrobcami a vyskúšať si tak na vlastné oči, či sa im daný produkt, alebo hra páčia. O celkových dojmoch z Gamescom-u, ktoré som mal možnosť zažiť počas štvrtku, som už napísal v celkovom článku. Teraz by som rád napísal niečo bližšie o stánku spoločnosti, ktorá nám bola na Gamescom-e hostiteľom.

Taiwanskú spoločnosť Gigabyte môžu na Slovensku hráči poznať hlavne vďaka ich matičným doskám a grafickým kartám. Ako správny elektronický gigant toho ale má v portfóliu oveľa viac a tak sú na výber aj celé počítačové zostavy, notebooky, mini počítače, periférie, ale dokonca aj mobilné telefóny.

Hneď po príchode na podujatie, keď sa ešte iba začínali kade-tade trúsiť návštevníci, sa už rozbiehal sprievodný program na Gigabyte pódiu, po ktorého stranách trónili tri a tri počítače, na ktorých celý deň prebiehali turnaje v hrách ako Rocket League, alebo League of Legends. Takisto nemohli chýbať ani voľne dostupné notebooky a hráčske počítače, na ktorých si mohli návštevníci zmerať sily, alebo sa len tak odreagovať.

Jednou z najväčších vychytávok ale podľa môjho názoru boli na stĺpe umiestnené a efektne podsvietené počítače, z ktorých bolo vidieť každý jeden komponent systémom, nad ktorým som už dávnejšie rozmýšlal a ktorý pri potenciálnom skladaní ďalšieho sukromného počítača možno využijem.

A keď už spomínam vychytávky, ako milovníka pretekárskych hier a fanúšika virtuálnej reality ma naozaj potešila sekcia s hydraulickým kreslom a VR headsetom Oculus Rift, na ktorom si mohli záujemci zajazdiť v hre Project Cars. Takejto ponuke som nemohol odolať a na to, že to bolo moje prvé osobné stretnutie s virtuálnou realitou, som si viedol, aspoň dúfam, celkom dobre. Posúdiť to ale môžete sami, nakoľko moje trápenie, chcem povedať, užívanie si trate, bolo zvečnené na videu.

Virtuálnu realitu si ale mohli návštevníci vyskúšať nielen v pretekárskom sedadle, ale aj v špeciálnej miestnosti, v ktorej sa hrala hra Space Pirate Trainer.

Keď ma už ale prestalo baviť predvádzanie sa pred sympatickými hosteskami, pustil som sa do študovania dobrôt, ktoré sa z Gigabyte rozhodli predviesť svojím stálym fanúšikom. Z komponentov ma ako prvá zaujala nová matičná doska Gigabyte Z170X-Ultra Gaming, ktorá plánuje hráčom ponúknuť bezkonkurenčný výkon s najnovšími Skylake procesormi za veľmi prijateľnú cenu. Z drahších kúskov zase zaujala grafická karta Nvidia GTX 1080 v prevedení Xtreme Gaming Water Cooling.

Musím ale pochváliť celý sprievodný program, kde bol každú chvíľu na pódiu jeden, alebo viacerí moderátori. Permanentne sa buď bojovalo v rôznych hrách, alebo vzduchom lietali tričká s veľmi vtipným a pravdivým textom “Gamers don’t die. We respawn.”, za ktorý má u mňa Gigabyte jedno malé bezvýznamné plus.

Celkovo bol celý môj čas strávený pri Gigabyte stánku nie strateným, ale práve naopak. Dozvedel som sa množstvo informácií o produktoch, ktoré momentálne ponúkajú a dokonca aj pár pikošiek o pripravovaných komponentoch. Dúfam, že k nám do redakcie zavítajú už čoskoro na poriadne otestovanie.

Nakoniec by som sa chcel ešte raz poďakovať spoločnosti Gigabyte, za možnosť zúčastniť sa na tomto podujatí a aj za príjemný a informatívny doprovod.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk