Gamescom 2017: Prečítajte si, čo všetko nás čaká počas novinárskeho dňa

Gamescom 2017: Prečítajte si, čo všetko nás čaká počas novinárskeho dňa

Zaujíma vás, čo všetko pre fanúšikov pripravujeme? Koho chceme vyspovedať a čoho sa budú týkať naše ďalšie články? Chcete vedieť, prečo by ste počas Gamescomu mali čítať práve Gamesite.sk? Nuž, nech sa páči; nahliadnite do našich bohatých plánov na nadchádzajúce dni, časť prvá!

Zrejme ste už postrehli naše cestovateľské fotografie a postrehy na facebookovej stránke portálu Gamesite.sk (ak nie, tak skromne odporúčame.:). Prvý deň v Kolíne sme využili na spoznanie mesta samotného a jeho početných krás. Za tých niekoľko hodín sme, samozrejme, stihli preskúmať len časť metropole, ale nevynechali sme ani obchodné centrum a výstavisko Koelnmesse, kde sa už v stredu otvoria brány pre hráčsku verejnosť.

My však začíname už v utorok, teda zajtra. 22. august je „novinárskym“ dňom, kedy sú akreditovaní žurnalisti a obchodní partneri Gamescomu pozvaní do Koelnmesse kvôli prehliadkam a rozhovorom. Ide o jediný deň, kedy výstavisko nie je preplnené – už v stredu bude takpovediac hlave na hlave.

A tu sa dostávame priamo k nášmu programu. Počas novinárskeho dňa navštívime priestory stánkov takých spoločností, ako sú Focus, THQ, Square Enix či Daedalic. Hneď ráno máme naplánovaný rozhovor so štúdiom Battlestate Games o akčnej first-person RPG Escape from Tarkov.

Hneď nato poputujeme na konferenciu spoločnosti MSI, kde sa rozdelíme, a Ján sa zúčastní prezenácie Astragonu zameranej na početnú rodinu simulátorov, medzi ktoré patrí napríklad slávna séria Farming Simulator. Astragon na konferencii uvedie aj novinky z iných sfér než farmárčenie: Firefighting Simulator či Police Simulator 18.

Daedalic na svojej prezentácii v biznis sekcii odprezentuje kvality nových titulov ako Pillars of Earth či Memories of Old.

Poobedie odštartujeme konferenciami francúzskeho vydavateľa Focus Home Entertainment, ktorý nám ukáže nové demo zábery z hier Vampyr a Call of Cthulhu.

O 15:00 už budeme netrpezlivo postávať pred stánkom autorov série Zaklínač. Od CD Projektu RED očakávame nielen nové informácie o hrách ako Gwent či Cyberpunk 2077, ale aj predstavenie niečoho celkom nového. Uvidíme, no už teraz sa nemôžeme dočkať, s čím Poliaci vyrukujú.

Hneď po CDPR sa presúvam na prezentáciu noviniek o prequeli k úžasnej hre Life is Strange. Tešiť sa môžete aj na potvrdené interview o Before the Storm!

Večernú časť nášho programu odštartuje THQ Nordic a predstavením ich doposiaľ oficiálne neuvedenej novinky (no my už dnes vieme, že zrejme pôjde o kung-fu ladenú, post-apokalyptickú novinku Biomutant), nasledovať bude hands-on odskúšanie novej RPG Elex od Piranha Bytes, autorov série Gothic, a trojicu uzatvorí predstavenie druhého nového, zatiaľ neohláseného titulu.

Deň pre nás končí spoločnou akciou Sony a EA. Buďte pripravení na bohatú nádielku fotografií a plánujeme aj LIVE stream priamo z miesta!

Samozrejme, Gamescom pre nás pokračuje aj stredou, ktorá je na program ešte bohatšia. Naše plány na tento deň už čoskoro zverejníme v ďalšom článku, preto nás určite čítajte ďalej a nezabudnite komentovať či už tu, alebo na Facebooku – chceme vedieť, čo si myslíte!


Všetko o Gamescome 2017 nájdete v našej špeciálnej rubrike – gamescom.gamesite.sk.

Pozrite si aj naše fotografie z Kolína po prílete do Nemecka. Všetky zábery, vrátane videí a LIVE streamov, nájdete na oficiálnej facebookovej stránke portálu Gamesite.sk!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk