Gamescom 2017: Takáto bola EA konferencia na tohtoročnom Gamescome

Gamescom 2017: Takáto bola EA konferencia na tohtoročnom Gamescome

Ešte pred začatím samotného Gamescomu sme mali možnosť navštíviť EA konferenciu, ktorá svojím Showcase vlastne odštartovala ďalší ročník najväčšej hernej výstavy v Európe. Tu sú naše dojmy.

Pokiaľ ide o samotnú konferenciu, tak tá sa niesla v priateľskej atmosfére. Odprezentované boli prakticky všetky známe a očakávané tituly. Po úvodnom predslove nasledoval výborne zostrihaný trailer na ďalší ročník futbalu v podaní FIFA 18.

EA opäť sľubuje to najlepšie spomedzi futbalových simulátorov, pričom hlavnou devízou má byť samotný gameplay a pokračovanie úspešného príbehového módu.

Na rad prichádza očakávaný Star Wars Battlefront II, ktorý prezentuje vesmírne súboje v móde Starfighter assault. Výsledný efekt je skvelý a okrem chystanej kampane, bude Starfighter assault určite príjemným spestrením online časti.

Prekvapením bol nový Need for Speed, ktorý sa ukázal hraným trailerom v spojení s live presunom priamo na konferenciu, kde z obrovského kontajnera vyliezlo úplne nové BMW M5. Dátum vydania je stanovený na 10. novembra 2017.

Prichádza časť, ktorá zrejme zaujala nežnejšie publikum, pretože nasledovalo oznámenie konzolového portu populárnej série Sims. Presnejšie Sims 4 poputuje na PlayStation 4 a XBOX One. Okrem toho hra dorazí aj na mobilnú platformu v titule Sims Mobile. Fanúšikov určite poteší ďalšie rozšírenie, tentoraz zamerané na domáce zvieratá, konkrétne v expanzii Cats and Dogs. To bude dostupné taktiež od 10. novembra 2017.

Švédske štúdio Zoing Games ukazuje v rámci programu EA Originals zaujímavú arkádu – Fe. Tá na prvý pohľad pripomína úspešný titul Ori and the Blind Forest, no v tomto prípade to bude plne v 3D. Vydanie je na pláne v priebehu budúceho roka, pričom hra poputuje okrem PC, PlayStation 4 a XBOX One aj na Nintendo Switch.

Samozrejme nemohol chýbať ani Battlefield 1. Ten zaujal predovšetkým nový kompetetívny módom - Battlefield 1 Incursions. Proti sebe sa postavia dva päťčlenné tímy, kde hlavnou úlohou bude spolupráca celého tímu. Uzavretý alfa test začne už v septembri, pričom prihlásiť sa do testu môžete už dnes na oficiálnych stránkach hry.

Okrem kompetetívneho módu EA ukazuje DLC In the Name of Tsar, ktoré ako iste viete, prinesie do hry ruskú zimu. Toto rozšírenie má naplánované vydanie taktiež v septembri, pričom majitelia premium účtov majú možnosť expanziu vyskúšať už dnes a to na mape Lupkow Pass.

Battlefieldom EA konferencia končí a my máme možnosť vyskúšať si takmer všetky odprezentované hry.

Začíname pri Star Wars Battlefront II. Máme možnosť vyskúšať vesmírne súboje v móde Starfighter assault. Technicky sú to vizuálne orgie a samotná hrateľnosť je skutočne zábavná, takže príjemný zážitok.

Pokračujeme v stánku s hrou FIFA 18. V súboji proti AI prehrávam 3:0 a balím to. V každom prípade zaujali lepšie spracované animácie, hra je zas o niečo živšia.

Nechýbal ani Battlefield 1 so svojím chladným rozšírením. Mapa Lupkow Pass ma pohltila svojou atmosférou a príchod ruskej armády hre skutočne pristane.

Nakoniec sme vyskúšali aj Need for Speed, presnejšie demo, ktoré bolo prezentované už počas E3jky. Zmocnenie sa kamióna bola zábava, takže predpokladám, že pre skalných fanúšikov tejto série to nebude sklamanie a určite bude mať hra čo povedať aj novým hráčom.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk