Gamescom 2018 - HP predstavilo novinky z portfólia Omen a ukázalo doposiaľ najväčší stánok

Gamescom 2018 - HP predstavilo novinky z portfólia Omen a ukázalo doposiaľ najväčší stánok

Akciu menom Gamescom určite nemusíme bližšie predstavovať. Nielen vďaka každoročnej nádielke oznámení nových hier a množstve správ o stave herného sveta a hráčoch samotných, je akcia právom označovaná za srdce európskeho hrania. Počas týždňa, kedy sa v Kolíne Gamescom každoročne koná, ale neprichádzajú iba správy o hrách, či herných úspechoch, ale stále častejšie si Gamescom vyberajú spoločnosti na predstavovanie nového herného hardvéru a funkcionality.

O najviac rozruchu sa so svojou novou ponukou grafických kariet rady RTX postarala spoločnosť Nvidia, nielen avizovanými parametrami, výkonom a revolúciou na poli zobrazovania hier, ale aj cenovkou. Na potešenie hráčov ale nestačí iba grafická karta, ale ide o celý balík – počítač, príslušenstvo a funkcionalita. Preto sme neodmietli pozvanie pozrieť sa do zákulisia so spoločnosťou HP Inc., ktorá na Gamescome už tradične prezentuje svoju herne zameranú značku zariadení Omen a ktorá práve na tejto akcii ohlásila jednu úplnú novinku a dve, už ohlásené novinky, nám bližšie predstavila a popísala do väčších podrobností.HP so svojimi Omen zariadeniami naskočili na vlnu hráčskych zariadení a príslušenstva pomerne neskoro, len pred niečo viac ako dvoma rokmi, čo sa môže zdať oproti značkám ako je Alienware, alebo Razer ako nič. Ale vďaka šikovnému marketingu a kvalitnej ponuke sa podľa najnovších čísel držia Omen zariadenia na špičke predajnosti herných počítačov v rámci Európy. Omen stánok na tohtoročnom Gamescome zaujal nielen obrovskou rozlohou (ktorá bola vraj doposiaľ najväčšia, akú HP kedy na výstave malo) a hernou zónou, ale aj možnosťou poobzerať si všetky Omen novinky priamo na vlastné oči a ruky.

Samozrejmosťou u všetkých herných značkách sú každý rok nové modely počítačov s najnovšou generáciou procesorov a výkonných grafických kariet, no spoločnosti HP sa vcelku darí sledovať trendy nielen na poli hardvéru, ale aj po stránke dizajnových preferencii hráčov. Nové herné notebooky sú preto o čosi tenšie a ľahšie, aby boli jednoduchšie prenášateľné, Omen počítače disponujú nielen výkonným hardvérom, ale aj lepšími možnosťami po stránke konektivity, úložného priestoru a funkcionality a príslušenstvo ako myše, klávesnice a slúchadlá už nie sú vyrábané inou firmou „v spolupráci s Omen“, ale dizajnuje a vyrába ich priamo HP. To všetko sa odrazilo do veľmi zaujímavej ponuky kde si to svoje nájde nielen víkendový hráč hľadajúci ten najväčší výkon s čo najmenej starosťami za čo najmenší peniaz, ale aj tí najviac zapálení fanatici, ktorí sú ochotní investovať do svojej zostavy tisíce eur.

Teraz už ale k spomínaným novinkám. Tou najväčšou a takmer najzaujímavejšou je nový herný desktop s menom Omen Obelisk, ktorý sa pridŕža malých rozmerov, no ponúka naozaj veľké možnosti dodatočnej prispôsobiteľnosti, alebo vylepšovania. Vo vcelku kompaktnom tele, ktoré bude dostupné ako v čisto kovovom prevedení, tak s priehľadnou bočnicou z temperovaného skla, sa ukrýva veľké množstvo jednoducho dostupných a štandardných komponentov. Vďaka tomu po tomto desktope možno siahnu nielen menej skúsený používatelia, ktorý majú predsudky zo skladania vlastných počítačov, ale aj nadšenci, ktorý v Omen Obelisk určite nájdu veľmi zaujímavý stabilný základ a odrazový mostík do budúcnosti, ktorý je veľmi jednoduché prispôsobiť, či vylepšiť. Po stránke výkonu budú dostupné konfigurácie nielen s procesormi Intel ôsmej generácie, ale takisto aj najnovšími Ryzen kúskami od AMD. Grafické karty budú dostupné nielen v tradičnom GeForce GTX prevedení, počínajúc modelom GTX 1050 Ti, ale prisľúbené sú už aj kúsky na architektúre Turing, čiže Nvidia GeForce RTX až do modelu 2080. V spojení s kvalitnými RAMkami značky Kingston HyperX, možnosťou voľby medzi nvMe SSD diskom s HDD, alebo spojenie HDD + Optane a ďalšími vychytávkami bude Obelisk určite zaujímavá voľba.

Druhou hardvérovou novinkou, ktorú už mohli hráči zachytiť pred pár mesiacmi a ktorá určite potešila nejedno ucho, keď ju započulo, sú pripravované slúchadlá Omen Mindframe Headset. Slúchadlá Mindframe budú prvými hernými slúchadlami s aktívnym chladením náušníkov a kto už niekedy hral, aj s veľmi kvalitným headsetom, bude vedieť, aký problém vedia byť spotené, až horiace uši. Pri ohlásení tohoto produktu v máji sme sa nedozvedeli veľa podrobností, no nakoľko sa blíži čas vydania, prichádzajú aj ďalšie informácie a mali sme dokonca možnosť si na predprodukčnom prototype vyskúšať samotnú funkčnosť riešenia.Mindframe Headset ale nebude ponúkať iba aktívne chladenie uší systémom vypnuté-zapnuté, ale teplota sa bude dať nastavovať jednoducho cez Omen Command Center. Ponúknu takisto funkciu potlačenia okolitého zvuku, spätný odposluch vlastného hlasu v reálnom čase a kvalitné látkové náušníky, ktoré by mali zabezpečiť ešte väčší komfort pri používaní. A nakoľko ide o produkt zameraný na hráčov, nemôže fungovať ani programovateľné RGB podsvietenie. Cenovka bude síce začínať až tesne pod hranicou 200 eur, no za takto kompletný produkt, ktorého komfort sme si mali možnosť vyskúšať na vlastné uši bude táto investícia určite dobrým krokom pre hráčov obľubujúcich herné maratóny.

Poslednou novinkou, ktorá bola rovnako ako slúchadlá, ohlásená v skresanej forme už dávnejšie, je Omen Game Stream. Program, ktorý sa postará o prístup ku výkonu nadupaného Omen notebooku, alebo desktopu aj na menej výkonných iných zariadeniach. V jednoduchosti to znamená, že výkonnejší počítač, ktorý je napríklad v spálni, je možné využívať na renderovanie hier a odosielanie obrazu na iné zariadenie, ktoré sa môže nachádzať v obývačke, na záchode, alebo aj inde. Vo forme, v akej bol Omen Game Stream začiatkom roka ohlásený, sa veľmi podobal na existujúcu službu Steam In-Home Streaming, no od tej doby ubehlo už pár mesiacov.

Omen Game Stream po novom nebude obmedzený iba na posielanie obrazu po domácej sieti, ale bude sa dať využiť cez internet po celom svete. A skvelou správou je, že odosielaný obraz už nemusí prijímať zariadenie s operačným systémom Microsoft Windows, ale vďaka Androidovej aplikácií si budú môcť hráči zahrať aj na smartfónoch, či tabletoch s Androidom. Samozrejme, pri používaní po internete bude záležať na kvalite pripojenia domácej siete a aj samotných zariadení, a určité oneskorenie po stránke odozvy bude minimálne teraz viditeľné, no na budúci rok by malo prísť 5G pokrytie a takisto aj nový WiFi štandard, čo z Omen Game Streamu určite spraví ešte zaujímavejšiu možnosť. Nateraz ale odporúčame rátať s hraním skôr casual a atmosferických hier cez túto službu, ako akčné FPS kde sú okamžité reakcie kľúčové.

Okrem týchto noviniek sme mali možnosť bližšie sa pozrieť na nové Omen 15 notebooky, ktoré sa už dostávajú hráčom pod ruky od Júla, veľmi štýlovú a pritom pohodlnú klávesnicu Omen Sequencer s mechanickými spínačmi, či myš Omen Reactor, ktorá už množstvu hráčov pomohla v porazení nepriateľov. Tou doslovne najväčšou chuťovkou bol ale HP Omen X 65 BFGD. 65 palcový monitor, alebo skôr televízor? Uhlopriečkou sa tento panel radí skôr ku televízorom, no s rozlíšením 4K, obnovovacou frekvenciou 120 Hz, podporou HDR a G-Syncu zaujme najmä hráčov, ktorý doposiaľ o takomto zariadení v obývačke iba snívali. Naživo, hrajúc Battlefield 1 je to naozaj zážitok, ktorý si vieme predstaviť v hráčskych domácnostiach už onedlho. Len keby nebola tá cenovka taká vysoká. Snáď sa ale takéhoto zážitku dočkáme a s nami aj ďalší obyčajný smrteľníci.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk