Gamescom 2019: Cyberpunk 2077 potvrdil svoje kvality a ukázal nekonečnú variabilitu
Gamescom

Gamescom 2019: Cyberpunk 2077 potvrdil svoje kvality a ukázal nekonečnú variabilitu

Nebudeme si klamať. Asi najväčším ťahákom tohtoročného Gamescomu bol bez pochýb Cyberpunk 2077. Hneď na začiatku bolo jasné, že uvidíme úplne nový gameplay, ktorý sa nás opäť pokúsi presvedčiť, že kúpa ďalšieho titulu z dielne CD Projekt RED jednoducho stojí za to.

A hneď v úvode si nalejme pohár vína, pretože tvrdím, že áno. Podobne ako minulý rok, tak aj teraz sa celá prezentácia odohrávala za zatvorenými dverami a taktiež sa zopakuje scenár, že túto, aj keď zostrihanú, prezentáciu ukážu tvorcovia verejnosti až pár dní po Gamescome. Stream je vlastne už naplánovaný, takže v piatok 30. augusta uvidíte to, čo sme videli my.

V každom prípade sa o naše dojmy podelíme v nasledujúcich riadkoch. Aj teraz vývojári jasne naznačili, že aj keď je hlavnou postavou hrdina menom V, je len na vás ako si túto postavu prispôsobíte podľa vašich predstáv. Možnosti úprav sú obrovské a dovolím si povedať, že si tu každý nájde svoj kúsok seba. Určite by ste mali úprave svojho hrdinu venovať dostatok času, pretože v hre Cyberpunk 2077 je dôležitý každý jeden aspekt.

Keď už sme pri postavách, tak si pripomeňme aj postavu menom Johnny Silverhand, ktorého v hre stvárni miláči internetu Keanu Reeves. Ten v hre zastáva úlohu vášho sprievodcu. V prezentácii hry sme sa s ním však nestretli zoči-voči, pretože sa k nám prihováral len ako akýsi virtuálny hologram. Pomáhal nám v plnení úloh a kryl nám chrbát.

V prezentovanej úlohe sme sa mali stretnúť s vodcom gangu Voodoo Boys. Možno si poviete, že to nie je nič zaujímavé, no verte, že mesto Night City vám nedá nič zadarmo. Môžete sa snažiť neublížiť nikomu, no postupne zistíte, že bez prekérnych situácií to proste nejde. V obrovskom meste kope každý sám za seba a akákoľvek situácia sa môže zamotať tak, že sa zo situácie nedostanete živí.

Variabilita riešenia situácií je priam megalomanská. Mohli sme vidieť rôzne situácie, ktoré vystávali zo stealth postupu, ale aj rýchlej akcie. Svoju úlohu v hre zohráva aj hackovanie rôznych zariadení. Videli sme ako hlavný hrdina upravil kúsok kódu v stroji na cvičenie, ktorý následne spôsobil smrť nepriateľom.

Rovnako tak môžete hacknúť stroj na nápoje a odlákať tak pozornosť gangu od stráženia určitého prechodu, keďže im zrazu automat začne vydávať nápoje len tak zadarmo.
Hacknúť, alebo ak chcete „upraviť si“, môžete aj schopnosti vašej postavy a rozšíriť si tak inventár. Všetko záleží od ponuky obchodníkov. Razom tak môžete získať program, ktorý pridá netrunningové schopnosti a uľahčí vám prechod určitými situáciami.

Musím však zdôrazniť, že mesto Night City žije svojím životom. Všetko tam pôsobí prirodzene a v ukážke sme nevideli žiadne hluché miesto. Všetko do seba dokonale zapadalo a vyzeralo úžasne. Plynulé animácie či perfektné dialógy robia na hráča skvelý dojem.

Nebudem tu rozoberať ďalšie detaily, to ani nechcem. Jednoducho si počkajte do piatkovej prezentácie, ktorá vám priblíži pohľad na jednu z najočakávanejších hier súčasnosti. A viete čo, byť vami, vynechám prezentáciu a počkám si do vydania.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk