TPD Y-Games prepisuje históriu e-športu na Slovensku

TPD Y-Games prepisuje históriu e-športu na Slovensku

Bratislavská Fakulta informatiky a informačných technológií STU cez víkend praskala vo švíkoch. Najväčšieho herného turnaja na Slovensku sa zúčastnilo viac ako 1 700 návštevníkov. Sledovanosť komentovaných live-streamov pokorila hranicu 30 000 ľudí.

Nezabudnuteľná atmosféra pravého LAN turnaja prilákala viac ako 600 najlepších hráčov z celého Slovenska a Česka. Z tímových hier sa najväčšiemu záujmu tešila hra Counter Strike Global Offensive a medzi jednotlivcami bola najpopulárnejšia logická hra Hearthstone. Víťazkou tejto populárnej hry sa po prvýkrát na Slovensku stala zástupkyňa nežného pohlavia. Nedostatkom záujmu však netrpeli ani ostatné hry turnaja - Dota 2, League of Legends, FIFA 2016 alebo Trackmania. Motivácia zvíťaziť bola naozaj vysoká nakoľko sa súťažilo o ceny v celkovej hodnote viac ako 6500 eur. Medzi najzaujímavejšie z nich patrili poukážky od internetového obchodu TPD.sk, kredity na Uber a vecné predmety od partnerov ROCCAT a Grunex. Turnaj podporila aj firma Accenture, ktorá pravidelne prispieva na rozvoj e-športu. Turnaj sa odohrával do skorých ranných hodín, čomu zodpovedalo aj množstvo vypitých Redbullov.

Tohtoročný organizačný tím si dal záležať na tom, aby pripravil zaujímavý program aj pre bežných návštevníkov turnaja. Najväčšej diváckej účasti sa tešila súťaž o najlepší herný kostým, tzv. cosplay. Mladšie publikum zaujala diskusia s populárnymi youtubermi a hráčmi, ako napr. Zolik alebo Selassie. Na Y-Games prišlo aj množstvo známych osobností hernej scény ako GuardiaN (majster sveta v CS) , Dev1 a mnohí ďalší

V chill-out zóne si mohli účastníci zahrať na najnovších konzolách XBOX ONE , zastrieľať si v Laser Aréne, alebo vyskúšať rôzne herné simulátory.
Aby bol zážitok z turnaja čo najautentickejší, organizátori sa snažili priniesť čo najviac z hier do reality. Na turnaji Y-Games bolo možné zakúpiť si herné doplnky v Secret Shope a dať si drink v Moxxxis Bare. Pre tých, čo sa chceli do herného sveta ponoriť úplne, pripravil generálny partner podujatia TPD stream zóny.

Organizátori by sa radi poďakovali všetkým dobrovoľníkom a hráčom, pretože práve oni sú tí, ktorí vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru Y-Games. Vďaka patrí aj všetkým partnerom, bez ktorých by sa turnaj nepodarilo uskutočniť. Tešíme sa na vás na Y-Games Summer Challenge o pol roka. Viac informácii a fotiek nájdete na našom facebooku.

Zdroj: YGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk