Rozhovor: Miroslav Kratochvíl odkrýva niečo málo zo zákulisia MSR(Y-GAMES)

Rozhovor: Miroslav Kratochvíl odkrýva niečo málo zo zákulisia MSR(Y-GAMES)

Po dlhšej pauze prinášame rozhovor prevzaný z aktuálneho čísla magazínu Generation s Miroslavom Kratochvílom, jedným zo zakladateľov eventu MSR(Y-Games).

Ahoj, doteraz sme väčšinou z vášho tímu spovedali Karola. Skús nám pre zmenu povedať niečo o sebe: kto si, akú funkciu v tíme zastávaš, čo všetko máš na starosti...

Moje meno je Miroslav Kratochvíl a som jedným z hlavných organizátorov a zakladateľov Y-Games. V tíme mám na starosti hlavne marketing, dohadovanie partnerstiev, technické a materiálne zabezpečenie. Asi najviac ma však baví vymýšľanie programových noviniek a celkovo organizovanie akcie ako takej.

Skús nám teda načrtnúť najbližší event, ktorý bude už začiatkom októbra. Započul som niečo o zmene názvu eventu. Na čo sa teda môžu návštevníci tešiť, čím by ste ich chceli prilákať?

Po dohode s tímom sme sa rozhodli podujatie opäť pozdvihnúť na trošku vyššiu úroveň a prvýkrát predstavujeme Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch, ktoré sa budú konať 01. a 02.10.2016 na Fakulte informatiky a informačných technológii STU v Bratislave. Ak všetko pôjde podľa predstáv, radi by sme organizovali 1x ročne Y-Games a 1x ročne MSR.

Návštevníci a hráči sa na najbližšom turnaji môžu tešiť na vyšší prizepool (viac ako 7500€), lepšie ceny od partnerov, bohatší program, vylepšené herné zóny ,nový systém turnaja a známych hostí, youtuberov a streamerov  z česko-slovenskej scény ( Sajfa, Selassie, Žolik, Dev1,Michael Average a mnohí ďalší ).

Taktiež sme sa zamerali na kvalitnejší food court a nový tovar v secret shope s našim oficiálnym merchom. Z vystavovateľov, ktorí si pre návštevníkov pripravili naozaj zaujímavé herné zóny a produkty  môžem zatiaľ  spomenúť  spoločnosti : TPD,  ASUS, HP, LENOVO, PLAYSTATION, XBOX, 360 FLY, CREATIVE, ESET.

Samozrejme ich bude oveľa viac, pretože  takmer všetky   výstavné plochy sú buď zarezervované alebo v štádiu dohadovania konkrétnych podmienok.

Zmenou oproti minulému turnaju je aj  možnosť rezervácie cenovo dostupnejšieho ubytovania už od 13€ na noc a raňajkami len za 2,5€.

Všetky informácie o programe postupne zverejňujeme na našej fanpage a v oficiálnej udalosti.

Medzi konkrétnejšie hráčske novinky oproti predchádzajúcemu turnaju  patrí možnosť vyskúšať si hry s virtuálnou realitou, pridanie hry Killer Instinct  a  NHL v našej rozšírenej  expo zóne.

Naposledy boli problémy s konektivitou a to už sme v poslednom rozhovore s Karolom preberali. Máte už túto otázku doriešenú? Pripravuje sa všetko tak, aby k podobnej situácii nedošlo?

Väčšina návštevníkov mala našťastie pochopenie pre našu neľahkú situáciu a vedeli, že ako organizátori sme nemali absolútny dosah na správu siete. Jediné, čo sme mohli v danom momente robiť, bolo čakať, kým ju pracovníci poskytovateľa  znova nahodia. Teraz už vieme, že poskytovateľ  tesne pred turnajom  zakúpil nový router, ktorý  nebol dostatočne otestovaný a skonfigurovaný na takú vysokú záťaž. Momentálne však prebiehajú rokovania s poskytovateľom a s najlepšími firmami na trhu, ktoré by sa radi stali garantom siete a zabezpečili ju na 100%. Uvedomujeme si, že správne nastavená sieť je úplný základ na takejto akcii a robíme všetko preto, aby sa situácia neopakovala.

Minule, keď som spovedal Karola, mi hovoril o cca 100 organizátoroch a pomocníkoch, ktorí zastrešujú celý event. Mení sa na tom niečo? Pribudne ľudí alebo práve naopak? Ako fungujete ako tím?

V tíme sme traja hlavní organizátori, 14 členov organizačného tímu, s ktorými máme pravidelné schôdze a sú neopísateľným prínosom a samozrejme naši dobrovoľníci, ktorí nám pomáhajú priamo na akcii. Dobrovoľníkov bolo  na predchadzajúcej akcii 60 a stále to nebol dostatočný počet aký by sme potrebovali. Každý turnaj sa k nám však pridávajú ďalší členovia, ktorí nám chcú pomôcť. My sme radi za každú novú posilu, pretože práce je čoraz viac a stále mame čo zlepšovať . Každý turnaj sa snažíme pripraviť niečo nové a najviac nás teší, keď to návštevníci ocenia. Sme, samozrejme, vďační aj za konštruktívnu kritiku, ktorá nás posúva vpred.

Presuňme sa k turnajom. Na aké turnaje sa môžu návštevníci a súťažiaci tešiť? Pribudnú k 6-tim doterajším hrám ďalšie alebo ostávate len pri týchto?

S oficiálnym pridaním ďalších hier do turnaja nás limituje kapacita univerzity, keďže každá  miestnosť na škole je už obsadená. :) S veľkou pravdepodobnosťou budeme musieť ešte objednávať  veľkokapacitný stan, ktorý bude umiestnený mimo hlavnej budovy. Do tohto stanu plánujeme umiestniť  hráčov FIFA, Killer instinct a free to play zónu s  NHL.

Y-GAMES (pôvodný názov) nebol len o turnajoch, ale aj o COSPLAY-i, o ktorý sa starala Hanka s Katkou. Bude COSPLAY a súťaž s ním spojená aj naďalej súčasťou tohto eventu? Na čo sa môže tešiť výherca alebo je to zatiaľ tajomstvom?

Áno, samozrejme. Hanka s Katkou odvádzajú naozaj skvelú prácu a diváci to oceňujú vysokou návštevnosťou. Na minulom turnaji sa nám podarilo vybaviť priamy postup do CWM v Portugalsku. Výhercovi sme preplácali letenku, ubytovanie a vďaka postupu mal rôzne výhody. Tentokrát sa výhercovia  COSPLAY súťaže môžu okrem iných cien tešiť  aj na lístky na viedenský COMIC CON.

Event bude znova rozdelený do dvoch dní 1 – 2.10.2016. Stačia tieto dva dni alebo by ste chceli, aby bol event aspoň o deň dlhší?

Toto je večnou témou našich stretnutí s tímom, ale momentálne nie je reálne, aby sa turnaj konal tri dni. Aj keď by to bolo v mnohých smeroch pohodlnejšie, okolnosti nám to nedovoľujú.

Samotné podujatie bude znova v priestoroch Bratislavskej FIIT. Sú tieto priestory pre vás ešte postačujúce? Neuvažovali ste o zmene?

Jedným z našich vysnívaných cieľov je raz vypredať Inchebu, ale nemáme hlavy v oblakoch a uvedomujeme si, že sú s tým spojene vysoké náklady a riziká. Určite by to však zatraktívnilo a sprehľadnilo celý turnaj. Momentálne na škole bojujeme o takmer každý m2 voľnej plochy. Čo je však horšie, ak sa čoskoro nepresunieme, tak nebudeme môcť prijímať nových hráčov a vystavovateľov.

Pokémon GO je posledných pár týždňov veľkým lákadlom pre hráčov. Nepremýšľali ste o zapojení tejto komunity do samotného eventu?

Ja osobne si tento fenomén moc “nejdem”, ale vidím pozitívum v tom, že ľudí aspoň občas vytiahne von. :) Komunikácia so zástupcami Nintenda prebieha, ale na tento turnaj to pravdepodobne ešte nestihneme. Veríme, že na ďalšom turnaji pripravíme pre návštevníkov nejaké prekvapenie.

Mne už dochádzajú otázky. Máš niečo, na čo som sa nepýtal, ale rád by si to spomenul?

Je toho dosť, čo som nespomenul, ale takmer všetky veci ohľadne programu sú v štádiu riešenia a nerád by som ich zakríkol. :) Môžem však zaručiť, že sa návštevníci a hráči môžu tešiť na oveľa lepšiu úroveň s akou sa stretli doteraz.

Čo by si rád odkázal našim čitateľom? (Gamesite.sk a magazín Generation)

Rád by som sa im poďakoval, že si našli čas na čítanie a dúfam, že sa s nimi uvidím už 1. – 2.10 2016.

Ďakujem za rozhovor a už teraz sa tešíme na samotnú akciu! Držíme palce, nech sa vydarí!

 

Pre predstavu ako to vyzeralo na predchádzajúcom turnaji si pozrite oficiálne aftermovie

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk