LENOVO LEGION Y-Games 2017

LENOVO LEGION Y-Games 2017

Počítačové hry, profesionálne hranie hier, príjemný relax a zábava, takto by sa dal charakterizovať najväčší herný turnaj na Slovensku, ktorý nesie názov Y-Games. Aj tento rok sa počas minulého víkendu v Mlynskej doline v Bratislave odštartovala Summer sezóna, a to na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU.

Zdá sa, že FIIT STU je pre Y-Games ako stvorená, keďže návštevníci si na priestory zvykli a je vidieť, že k podobnému podujatiu jednoducho pasuje. Všetko dobré z minulých sezón ostalo, zmenil sa akurát názov, takže tohtoročný štart bol v znamení LENOVO LEGION Y-Games 2017.

Y-Games jednoducho napreduje a rastie, o čom svedčí atakovanie hranice 3000 návštevníkov, čo je určite skvelé. O veľmi príjemné prekvapenie sa postarala aj TV Markíza, ktorá o konaní tejto akcie odvysielala reportáž v hlavných správach. Je to určite veľký krok pre samotný turnaj a ich usporiadateľov, ktorí si svoju úlohu plnia zodpovedne. Hráčom a návštevníkom sa snažia priniesť jedinečnú atmosféru, čo sa im darí vždy lepšie a lepšie.

Aj počas tejto sezóny sme sa mohli tešiť na turnaje a meranie síl v najznámejších progamingových hrách: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Hearthstone, League of Legends, FIFA 17 a nechýbal ani turnaj v NHL 17.
Okrem herných turnajov nechýbala na Y-Games ani Cosplay súťaž. Tá sa teší veľkej obľube medzi návštevníkmi a na podujatí je to skvelé spestrenie.

Samozrejme, chýbať nesmel ani Gamesite stánok, v ktorom na vás čakali naši redaktori. Mohli ste súťažiť o skvelé ceny, predovšetkým však o skvelú základnú dosku GIGABYTE Z170 Gaming K3. O jej osude rozhodli hráči, ktorí zápolili v hre GRID Autosport. Hlavnú cenu si odniesol víťaz, ktorý dosiahol najlepší čas, ostatní sa podelili o podložky pod myš značky Aorus, tričká a ďalšie zaujímavé ceny.

Druhý deň sme pre vás pripravili zaujímavú súťaž o hru Escape from Tarkov, pričom o jej prezentáciu sa postaral streamer JoWa. Túto súťaž sme vysielali naživo prostredníctvom twitchu.

Zasúťažiť ste si mohli aj v iných stánkoch. Napríklad ProHR pripravila súťaž o hernú konzolu PlayStation 4 Pro. Prípadne ste sa mohli odfotiť pri reklamnom plagáte Black Dragon a vyhrať skvelú hernú klávesnicu. A tak ste si okrem skvelej atmosféry mohli domov priniesť aj nový zaujímaný kúsok.

Pokiaľ obľubujete herný hardvér, tak vás možno v našom stánku zaujal herný počítač značky GIGABYTE. Na základnej doske GIGABYTE X99 série tikal procesor Intel i7-6900K, ktorému sekundovala grafická karta GeForce GTX 1080 a 16GB operačnej pamäte.

Taktiež vám určite neunikla prezentácia zaujímavého Hybrid tower monitora Scion 32, ktorý na akciu priniesla spoločnosť E-blue.

Ako už nový názov turnaja napovedá, veľkou devízou akcie bola spoločnosť Lenovo. Vystavené boli rôzne produkty tejto značky, predovšetkým však notebooky, počítače a iný hardvér divízie LENOVO by Legion.

Mimo súťaží a turnajov ste svoj čas mohli využiť pri skúšaní virtuálnej reality, ktorá síce nebola taká dominantná ako v poslednej sezóne, no aj tak sa tešila obľube. Vyskúšať ste si mohli aj zaujímavý Escape room. Spestrením bola i vtipná stand-up comedy show v podaní Comedy Dungeon a Martina Hatalu.

Ďalším lákadlom boli aj známe slovenské osobnosti online scény ako Lukáš Frlajs, Sajfa, DonatoLive, Duklock, Žolik a ďalší. Medzi nimi nechýbali ani známi komentátori Dee Thane, Ivan „DEV1“ Lazarov, Herdyn, Mozzila či Micak.

Čo dodať na záver? Organizátorom patrí veľké poďakovanie Veď sú to oni, partneri a všetci návštevníci a fanúšikovia počítačových hier, ktorí z Y-Games postupne budujú slovenský fenomén. Pevne verím, že sa v priebehu jesene opäť uvidíme na ďalšej úspešnej akcii turnaja Y-Games. A v úplnom závere prinášame zoznam víťazov turnaja.

Counter-Strike: Global Offensive

  • eXtatus

League of Legends

  • Slotova Garda

Dota 2

  • eEriness

FIFA 2017

  • Rolls Reus

NHL 17

  • JoYo11

Hearthstone

  • HilmJoZo

Najlepší Cosplay

  • Headhunter Nidalee z League of Legends, alias Zoey

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk