Baldur’s Gate 3

Titulný obrázok pre Baldur’s Gate 3

Do Baldur's Gate sa vrátilo prastaré zlo, ktoré ju chce pohltiť zvnútra. Osud Faerunu leží vo vašich rukách. Sám môžeš vzdorovať. Ale spoločne môžete zvíťaziť.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 5 - 6.9.2023
PC (Microsoft Windows) - 3.8.2023
Mac - 6.9.2023
Xbox Series X S - 8.12.2023
Google Stadia - 6.10.2020
Platformy: PC (Microsoft Windows), Mac, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Google Stadia
Vývojár: Larian Studios
Vydavateľ: Larian Studios
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: Divinity Engine
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Baldur's Gate III, Baldurs Gate III, Baldurs Gate 3, BG3
Príbeh hry:

Krajina Faerûn sa zmieta v nepokoji. Utečenci prechádzajú divočinou a utekajú z pekelnej pevnosti Elturel. Cez Mečové pobrežie pochoduje krutý kult, ktorý spája všetky rasy netvorov a ľudí pod zástavou tajomného boha, ktorého nazývajú Absolútny. Chaos zasahuje do základov Faerûnu a nikto nemôže uniknúť jeho pazúrom. Dokonca ani ty. Z ničoho nič sa objaví groteskná nautiloidná loď, ktorá zatieni slnko. Jej krútiace sa chápadlá ťa vytrhnú z miesta, kde stojíš. Prišli maniaci, uväznili ťa na svojej lodi a infikovali ťa svojím príšerným parazitom. Staneš sa jedným z nich. Osudom alebo šťastím prežiješ, keď nautiloid stroskotá v odľahlých končinách Mečového pobrežia. Vydáte sa na cestu do civilizácie, zúfalo hľadajúc liek na parazita, ktorý vám hnisá v mozgu, len aby ste sa dostali do centra sprisahania, ktoré je hlboké ako Deväť pekiel. Čakajú vás noví nepriatelia. Čo sa týka starých nepriateľov... tiene sa miešajú. A všetky cesty vedú do legendárneho mesta Baldur's Gate.

Vekové odporúčanie:
USK rating 18GRAC rating 18+PEGI rating 18ESRB rating MClassInd rating 16ACB rating MA 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB