Battletoads / Double Dragon

Titulný obrázok pre Battletoads / Double Dragon

Battletoads & Double Dragon - The Ultimate Team je štvrtá hra zo série Battletoads. Ide o crossover so sériou beat 'em up hier Double Dragon, ktorú vyvinula spoločnosť Technos Japan. Bola vydaná pre NES, s portami pre Super NES, Sega Mega Drive/Genesis a Nintendo Game Boy. Napriek prítomnosti postáv zo série Double Dragon sa spoločnosť Technos Japan na vývoji hry nepodieľala.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Nintendo Entertainment System - 30.9.1993
Platformy: Nintendo Entertainment System
Vývojár: Rare
Vydavateľ: Nintendo, Tradewest Inc
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Séria: Battletoads
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Battletoads and Double Dragon: The Ultimate Team, Battletoads & Double Dragon, Battletoads / Double Dragon: The Ultimate Team
Príbeh hry:

Po zdrvujúcej porážke od Battletoadov na svete Ragnarok sa ponížená Temná kráľovná vydala na cestu do vzdialených končín vesmíru. Prešli mesiace... a kráľovnina hrozba pomsty na rozlúčku sa stala pre profesora T. Birda a Battletoads - Zitza, Rash a Pimplea - vzdialenou spomienkou. Keď však záhadný energetický lúč z vesmíru urobí vojenskú silu Zeme bezmocnou a z Mesiaca sa vyrúti vesmírna loď veľkosti mesta s názvom Kolos, profesor vie, že to musí byť Temná kráľovná, ktorá sa pokúša o svoj najnovší plán ovládnutia galaxie. Samozrejme, má pravdu, ale netuší, že táto pochybná dáma tentoraz neriskuje a rafinovane sa spojila s rovnako pochybným Šéfom tieňov! To znamená, že Battletoads budú musieť bojovať nielen proti kráľovnej a jej pomocníkom, generálovi Slaughterovi, Big Blagovi a Robo Manusovi, ale aj proti Abobovi a Roperovi, prisluhovačom Shadow Boss! Takto to teda vyzerá, žabožrúti: Temná kráľovná si zaobstarala poriadnu posilu a teraz sa chystá ovládnuť vašu Zem - čo s tým urobíte? V prvom rade sa ti podarí získať strany EVEN! Tie úžasné dvojičky Billy a Jimmy Lee, inak známe ako Dvojitý drak, sa práve chystajú do akcie, najmä preto, že Tieňový šéf je ich najúhlavnejší nepriateľ!

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB