Borderlands 2

Titulný obrázok pre Borderlands 2

Začína sa nová éra strieľania a rabovania. Hrajte ako jeden zo štyroch nových lovcov trezorov, ktorí sa postavia proti obrovskému novému svetu plnému príšer, psychopatov a zlého vodcu, fešáka Jacka. Nájdite si nových priateľov, vyzbrojte ich miliardou zbraní a bojujte po ich boku v kooperácii pre 4 hráčov na neúnavnej ceste za pomstou a vykúpením naprieč neobjavenou a nepredvídateľnou živou planétou.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 18.9.2012
Xbox 360 - 18.9.2012
PlayStation 3 - 25.10.2012
PlayStation Vita - 13.5.2014
Platformy: Linux, PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Mac, Android, PlayStation Vita, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
Vývojár: Gearbox Software
Vydavateľ: 2K Games, Aspyr Media, Sony Computer Entertainment of America
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Herný engine: Unreal Engine
Pohľad hráča: Pohľad z prvej osoby (First person)
Alternatívne názvy: BL2
Príbeh hry:

Päť rokov po udalostiach v Borderlands sa v pandorskej kôre začne objavovať cenný minerál s názvom "Eridium". Fešák Jack, vodca korporácie Hyperion, si túto novú surovinu zabezpečí a využije ju na to, aby železnou päsťou ovládol Pandoru. Medzitým sa po galaxii rozšíria chýry o ešte väčšom trezore ukrytom na Pandoře, čo na planétu priláka novú skupinu lovcov trezorov, ktorí ho hľadajú.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating MPEGI rating 18CERO rating ZGRAC rating 18+ACB rating MA 15+
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB