Broken Sword: The Sleeping Dragon

Titulný obrázok pre Broken Sword: The Sleeping Dragon

Hra Broken Sword: The Sleeping Dragon sa odkláňa od 2D konceptu "ukáž a klikni" z predchádzajúcich hier a ponúka plne 3D svet s kamerou, ktorá sa neotáča, ale využíva pevné filmové perspektívy, v kombinácii s plnohodnotným zvukom 5.1. Vo verzii pre Windows sa hra už neovláda pomocou myši, ale teraz pomocou klávesnice, a to tak pre pohyb postáv, ako aj pre všetky akcie. Hráč striedavo ovláda Georgea alebo Nica. Popri typických adventúrnych hrách, ako sú prieskum, rozhovory, hľadanie a kombinovanie predmetov, sa v hre nachádza aj niekoľko akčných sekvencií. Postavy sa môžu prikrčiť, zakrádať, visieť z ríms a presúvať debny, aby sa dostali do vyšších oblastí.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 14.11.2003
Xbox - 14.11.2003
PlayStation 2 - 14.11.2003
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 2, Xbox
Vývojár: Revolution Software
Vydavateľ: THQ, Marvelous Entertainment, The Adventure Company, Revolution Software, Kalypso Media
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Broken Sword
Herný engine: RenderWare
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Broken Sword: Il Sonno del Drago, Baphomets Fluch: Der schlafende Drache, Les Chevaliers de Baphomet : Le Manuscrit de Voynich, Broken Sword: Nenereru Ryuu no Densetsu, Broken Sword 3, Broken Sword: El Sueño del Dragón, BS3
Príbeh hry:

Svetom otriasajú silné seizmické udalosti. Objavuje sa niečo hrozivé. Môže za to starodávne sprisahanie, tajomstvo templárov a diabolský zdroj čistého Zla. Smrť počítačového hackera zo zadnej izby v Paríži je pre Georgea Stobbarta a Nica Collarda len začiatkom ďalšieho neobyčajného dobrodružstva. Vitajte vo svete Zlomeného meča.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 12USK rating 6
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB