Brothers: A Tale of Two Sons

Titulný obrázok pre Brothers: A Tale of Two Sons

Bratia sú prezentovaní z pohľadu tretej osoby, ktorá sa pozerá na oboch bratov. Bratia sa pohybujú samostatne pomocou dvoch palcov na ovládači. Spúšťače ovládača tiež spôsobujú, že príslušný brat interaguje s herným svetom, napríklad hovorí s nehráčskou postavou alebo sa chytí rímsy alebo objektu. Starší brat je silnejší z dvojice a môže ťahať páky alebo posilňovať svojho mladšieho brata do vyšších priestorov, zatiaľ čo mladší môže prechádzať medzi úzkymi tyčami. Hráč postupuje tak, že manipuluje s oboma bratmi súčasne, aby dokončil rôzne hádanky, ktoré často vyžadujú, aby hráč manipuloval s oboma bratmi, aby plnili rôzne funkcie (napríklad jeden odvádza pozornosť nepriateľskej nehráčskej postavy, zatiaľ čo druhý si razí cestu). Ak niektorý z bratov spadne z veľkej výšky alebo sa zraní, hra sa reštartuje na nedávnom kontrolnom bode. Všetky dialógy v hre sú nahovorené vo vymyslenom jazyku, a tak sa príbeh sprostredkúva prostredníctvom akcií, gest a výrazov.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PC (Microsoft Windows) - 3.9.2013
iOS - 22.10.2015
PlayStation 3 - 28.1.2014
Nintendo Switch - 28.5.2019
Xbox 360 - 7.8.2013
Android - 24.5.2016
PlayStation 4 - 12.8.2015
Xbox One - 12.8.2015
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation 3, Xbox 360, Android, iOS, PlayStation 4, Xbox One, Windows Phone, Nintendo Switch
Vývojár: Starbreeze Studios
Vydavateľ: 505 Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Co-operative
Herný engine: Unreal Engine 3
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Brothers: Futari no Musuko no Monogatari, Brothers
Príbeh hry:

Muž, ktorý sa drží života. Jeho dvaja synovia, ktorí sa zúfalo snažia vyliečiť svojho chorého otca, majú len jednu možnosť. Musia sa vydať na cestu, aby našli a priniesli "vodu života", pretože sa musia spoliehať jeden na druhého, aby prežili. Jeden musí byť silný tam, kde je druhý slabý, odvážny tam, kde je druhý bojazlivý, musia byť... Bratia.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating TPEGI rating 16CERO rating DGRAC rating 15+USK rating 12ClassInd rating LACB rating M
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB