Command & Conquer: Red Alert

Titulný obrázok pre Command & Conquer: Red Alert

Cestujte do alternatívneho vesmíru, kde temné experimenty natrvalo zmenili čas. Alebo áno? Sovietske tanky drvia jedno mesto za druhým, zatiaľ čo spojenecké krížniky ostreľujú základne. Špióni číhajú, míny čakajú a podivné nové technológie pomáhajú obom stranám v boji o konečnú kontrolu. V tejto paralelnej realite začalo mocné sovietske impérium "oslobodzovať" celú Európu. Mestá padajú a krajiny sa rúcajú pred zdrvujúcou silou Červenej búrky. Spojenci sa snažia čeliť náporu, ale boli zaskočení. Červený poplach vloží osud sveta do vašich rúk!

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 3 - 27.3.2008
PlayStation Portable - 12.11.2009
PlayStation - 31.12.1997
DOS - 22.11.1996
PC (Microsoft Windows) - 22.11.1996
Platformy: PC (Microsoft Windows), PlayStation, PlayStation 3, DOS, PlayStation Portable
Vývojár: Westwood Studios
Vydavateľ: Electronic Arts, Sony Computer Entertainment, Virgin Interactive Entertainment, Dice Multi Media Europ, Sold Out Sales & Marketing
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer)
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Command & Conquer - Teil 2: Alarmstufe Rot
Príbeh hry:

V roku 1946 Albert Einstein dokončí svoj stroj času nazvaný Chronosféra a cestuje späť v čase do roku 1924, tesne po prepustení Adolfa Hitlera z väzenia v Landsbergu. Tam vytvorí časový paradox, ktorý diktátora vymaže z histórie, a vráti sa do východiskového bodu. Po odstránení nacistického Nemecka z histórie zostáva Sovietsky zväz bez odporu, pretože Josif Stalin vidí príležitosť expandovať do východnej Európy. V reakcii na to sa väčšina Európy spojí proti tejto novej hrozbe a začne zúfalú vojnu proti novému agresorovi.

Franchise: Command & Conquer
Vekové odporúčanie:
ESRB rating TGRAC rating 12+PEGI rating 12
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB