Contra III: The Alien Wars

Titulný obrázok pre Contra III: The Alien Wars

Táto hra je akčná od začiatku do konca, nemyslite si, že budete mať chvíľu pokoja, aj preto, že mimozemšťania sú vo vojne s planétou Zem a odpočinok bude vašou najmenšou starosťou.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Arcade - 31.12.1992
New Nintendo 3DS - 12.5.2016
Super Famicom - 28.2.1992
Super Nintendo Entertainment System - 6.4.1992
Wii - 29.1.2007
Platformy: Wii, Super Nintendo Entertainment System, Wii U, Arcade, Super Famicom, New Nintendo 3DS
Vývojár: Konami
Vydavateľ: Konami, Hyundai, Nintendo
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative, Rozdelená obrazovka (Split screen)
Séria: Contra
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person), Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view), Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Contra 3: The Alien Wars, Contra Spirits, Contra III, Contra 3
Príbeh hry:

Odohráva sa vo futuristickom roku 2636, dva roky po udalostiach hry Super Contra (predchádzajúca verzia vydaná pre NES). Hlavní hrdinovia Bill Rizer a Lance Bean sú opäť povolaní proti mimozemskej invázii. Vďaka využitiu technológie Super NES je v tejto hre oproti predchádzajúcim hrám vylepšená grafika. Mnohí ju považujú za najlepšiu hru série Contra. Táto hra ponúka veľa zbraní, na začiatku máte presný, ale veľmi slabý guľomet, niektoré zo zbraní sú: rakety, plameňomet, laser, strela, ktorá zasahuje širokú oblasť, extrémne silná strela, okrem iného, každá má svoju výhodu a nevýhodu. Herní bossovia sú silnou stránkou Contra III, sú veľmi desivé, veľké a dobre urobené, každý s rôznymi schopnosťami a rôznymi spôsobmi, ako byť porazený, čo zanecháva hru veľmi nepredvídateľné, nikdy neviete, ako poraziť, že boss , A zomrieť v nich je takmer isté. Vo väčšine fáz sa nachádza aj miniboss, ten sa dá poraziť veľmi ľahko. Hrateľnosť je výborná, príkazy joysticku reagujú perfektne, postavy strieľajú do všetkých smerov, ležia na zemi, skáču, šplhajú po stene, robia takmer všetko. Grafika je skvelá a originálna, mimozemšťania sú iní, ako sme zvyknutí, a pôsobia desivo.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E10+ClassInd rating LPEGI rating 12CERO rating A
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB