Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

Titulný obrázok pre Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex

Crash Bandicoot: The Wrath of Cortex je štvrtá hra z hlavnej série a prvá hra s Crash Bandicootom na PlayStation 2. Neskôr bola prenesená na GameCube a Xbox, čím sa stala jeho prvou multiplatformovou hrou. Hráč ovláda Crasha a jeho mladšiu sestru Coco, ktorí musia zozbierať 25 kryštálov a poraziť hlavných antagonistov príbehu, doktora Neo Cortexa a jeho novú superzbraň Crunch Bandicoot. Veľká časť hry sa odohráva v systéme Virtual Reality Hub, ktorý vytvorila Coco, aby pomohla Crashovi zbierať kryštály. Hrateľnosť je podobná starším hrám série.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
PlayStation 2 - 29.10.2001
Xbox - 16.4.2002
Nintendo GameCube - 17.9.2002
Žáner: 2D
Platformy: PlayStation 2, Xbox, Xbox 360, Nintendo GameCube
Vývojár: Traveller's Tales
Vydavateľ: Universal Interactive Studios, Konami
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Pohľad hráča: Pohľad z tretej osoby (Third person)
Alternatívne názvy: Crash Bandicoot: La Venganza de Cortex, Crash Bandicoot: Der Zorn des Cortex, Crash Bandicoot 4, Crash Bandicoot: L'Ira di Cortex, Crash Bandicoot: La Vengeance de Cortex, Crash Bandicoot 4: Sakuretsu! Majin Power
Príbeh hry:

Príbeh sa odohráva niekedy po hre Crash Bandicoot: Warped. Doktor Cortex sa chce pomstiť po tom, čo ho Crash porazil, a preto vytvorí Cruncha, superbandicoota, ktorý dokáže zničiť všetko, čo mu skríži cestu. Zdrojom Crunchovej sily je súbor magických masiek známych ako Elementáli, z ktorých každá predstavuje iný živel vrátane zeme, vody, ohňa a ľadu. Crash Bandicoot a jeho sestra Coco musia precestovať celý svet a zozbierať špeciálne kryštály, ktoré vrátia Elementálov do stavu hibernácie, a prekaziť Cortexove plány použiť Cruncha ako zbraň na ovládnutie sveta.

Vekové odporúčanie:
ESRB rating E
Odporúčané hry:
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB