Disney’s Chip ‚n Dale Rescue Rangers

Titulný obrázok pre Disney’s Chip ‚n Dale Rescue Rangers

Chip 'n Dale Rescue Rangers je plošinovka, ktorú vyvinula a vydala spoločnosť Capcom na základe rovnomenného animovaného seriálu spoločnosti Disney. Pôvodne vyšla v roku 1990 pre Nintendo Entertainment System v Japonsku a Severnej Amerike, v nasledujúcom roku sa dostala do Európy a bola prenesená na arkádový systém Nintendo PlayChoice-10. Celosvetovo sa jej predalo približne 1,2 milióna kópií.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
Arcade - 31.12.1990
Family Computer - 8.6.1990
Nintendo Entertainment System - 31.12.1993
Žáner: 2D, Adventúrne
Platformy: Nintendo Entertainment System, Arcade, Family Computer
Vývojár: Capcom
Vydavateľ: Capcom, Playtronic
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer), Hra pre viacerých hráčov (Multiplayer), Co-operative
Séria: Chip 'n Dale
Pohľad hráča: Pohľad z boku
Alternatívne názvy: Chip 'n Dale's Mission, Chip & Dale Rescue Rangers, Chip and Dale Rescue Rangers, Chippu to Dale no Daisakusen, Chip 'n Dale Rescue Rangers, Disney's Tico e Teco: O Resgate
Príbeh hry:

Záchranári sa vydávajú na misiu, aby získali stratené mačiatko pre dievča menom Mandy. Zatiaľ čo Gadget ide dopredu na prieskum oblasti a Monterey Jack je vyslaný preskúmať pozorovanie podivných mechanických psov so zipsom, Chip a Dale pokračujú ulicami a dostanú sa do laboratória, kde ich napadne šialený robot. Po porážke robota sa objaví Tučný kocúr a prezradí, že "Mandyino mačiatko" bolo len rozptýlením, aby mohol uniesť Gadget a prinútiť ju pracovať pre neho. Našťastie sa Gadgetovi podarí skontaktovať s Chipom a Dalom tak, že zostrojí bezdrôtový telefón a pošle im mapu prostredníctvom poštového holuba, vďaka čomu sa dokážu preplaviť zradnou krajinou a dostať sa do kasína, kde ju drží Tlustý kocúr. Po jej záchrane poskytne Gadget veveričkám raketu, ktorá ich vyšle k úkrytu Tučného kocúra, aby ho mohli poraziť.

Vekové odporúčanie:
ClassInd rating L
Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB