Dune II: The Building of a Dynasty

Titulný obrázok pre Dune II: The Building of a Dynasty

Dune II je často považovaná za prvú modernú real-time stratégiu hlavného prúdu a zaviedla mnohé konvencie žánru. Hoci sa hra odohráva v slávnom svete Duny Franka Herberta, s dejom žiadnej z kníh alebo filmov podľa nich je spojená len voľne. Hráč, ktorý ovláda niektorý z troch rodov, musí vybojovať množstvo bitiek proti ostatným rodom. V prvých úrovniach je cieľom jednoducho získať určitý počet kreditov, zatiaľ čo v neskorších misiách je potrebné zničiť všetkých nepriateľov. Jedinou surovinou v hre je korenie, ktoré sa musí zbierať pomocou kombajnov. Korenie sa v rafinérii premieňa na kredity, ktoré sa potom míňajú na výstavbu ďalších budov a jednotiek. Existujú dva typy terénu: budovy možno stavať len na kameni, zatiaľ čo korenie sa nachádza len na piesku. Jednotky pohybujúce sa na piesku však priťahujú veľké piesočné červy Duny, ktoré sú prakticky nezničiteľné a dokážu zhltnúť aj veľké jednotky vcelku. S postupujúcimi úrovňami sa sprístupňujú nové a pokročilejšie budovy a jednotky vrátane stavieb, ako je radarová stanica, opravárenské zariadenie alebo obranné veže, a v prípade jednotiek rôzne pozemné jednotky, ľahké vozidlá a tanky. Každý dom môže postaviť jednu jedinečnú špeciálnu jednotku a po vybudovaní vylepšenia paláca môže spustiť jedinečný palácový efekt.

Oficiálne odkazy:
Dátum vydania:
DOS - 1.12.1992
Amiga - 31.12.1993
Acorn Archimedes - 31.12.1995
Platformy: DOS, Amiga, Sega Mega Drive/Genesis, Acorn Archimedes
Vývojár: Westwood Studios
Vydavateľ: Virgin Games
Herné módy: Hra pre jedného hráča (Singleplayer)
Séria: Dune
Pohľad hráča: Vtáčí pohľad / Izometrický (Bird view)
Alternatívne názvy: Dune II: Battle for Arrakis, Dune: The Battle for Arrakis, הקרב על אראקיס :II חולית, Dune II: Der Kampf um Arrakis, Dune II: Kampf um den Wüstenplaneten, Dune II: Battle for Arrakis, Dune 2Dune 2
Príbeh hry:

Cisár navrhol výzvu pre každý z domov: "Dom, ktorý vyprodukuje najviac korenia, ovládne Dunu. Nie sú stanovené žiadne územia ani pravidlá boja." Prišli obrovské armády. O kontrolu nad Dunou teraz bojujú tri rody: Vznešení Atreidi, Zákerní Ordosovia a Zlí Harkonenovia.

Screenshoty:
 * Metadáta hier poskytuje IGDB / Games metadata is provided by IGDB